Jesienna oferta Telewizji Polskiej

21 sierpnia br. podczas konferencji prasowej w siedzibie Telewizji Polskiej została zaprezentowana oferta programowa telewizji publicznej, przygotowana na Jesień 2012. O przesłaniu jesiennej ramówki mówił m.in. Juliusz Braun, prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

TVP1/HD

Telewizja, która łączy Polaków i która jest bliska ich sprawom – tym przesłaniem kieruje się TVP1/HD w swoich audycjach na jesieni 2012 roku.

W serialach, które zadebiutują w Jedynce, stawiamy na oryginalną polską twórczość oraz na tematykę istotną dla widzów w Polsce. Współczesna duchowość Polaków to temat przewodni „Siły wyższej”. Będzie to humorystyczne spojrzenie na polską religijność – spojrzenie, które jednocześnie szanuje wrażliwość widzów i zachęca ich do refleksji. Z kolei w serialu „Wszystko przed nami” zajmiemy się losami młodych Polaków, którzy poprzez ciężką pracę w kraju i za granicą chcą zmieniać swoje życie na lepsze. Będą to swoiste polskie drogi XXI wieku. „Wszystko przed nami” jest również symbolem powrotu TVP1/HD do dobrych praktyk w pozyskiwaniu produkcji filmowej przez telewizję publiczną. Ten nowy serial został bowiem wyłoniony w ramach konkursu – podobnie jak w połowie lat 90. „Klan” i „Złotopolscy”, które rozpoczęły rozkwit tego gatunku twórczości telewizyjnej w Polsce.

TVP 1/HD będzie również tą stacją, która będzie transmitować najważniejsze dla Polaków wydarzenia państwowe, sportowe i religijne. W TVP1/HD będziemy pokazywać sport na najwyższym poziomie (Liga Mistrzów) oraz mecze narodowej reprezentacji piłkarskiej. Niedzielny magazyn „Między Niebem a Ziemią” częściej niż do tej pory będzie na żywo relacjonował wydarzenia ważne dla katolików w Polsce (m.in. uroczystości na Jasnej Górze 26 sierpnia, odpust na Św. Krzyżu). Widzowie TVP1/HD zobaczą również widowiska przygotowane specjalnie dla nich, m.in. Wielki Test o Europie (1 października) oraz spektakle Teatru Telewizji na Żywo.

Jedynka będzie miejscem dyskusji o kluczowych problemach kraju. Toczyć się ona będzie przede wszystkim w audycji „Na pierwszym planie”, której celem nie jest szukanie konfliktów i pogłębianie podziałów, lecz kompetentna debata nastawiona na szukanie rozwiązań. Wzmocniony zostanie publicystyczny charakter programu „Kawa czy herbata”. Różne punkty widzenia pojawiać się będą w nowym cyklu reporterskim Jedynki (środa, 22:00) oraz pasmach dokumentu.

Jubileusz 60-lecia Telewizji Polskiej (październik) będziemy traktować jako wielkie zobowiązanie wobec widzów. Będziemy przypominać wybitnych twórców telewizyjnych i ich dorobek, jakie pozostawili tworząc w Telewizji Polskiej. Równocześnie zaproponujemy widzom TVP1/HD audycje w najwyższej jakości merytorycznej i technicznej (HD), bogato korzystające z multimediów oraz form interaktywnych (Hbb TV, media społecznościowe, aplikacje na smartfony). Będzie to widoczne w audycjach dla dzieci, które pozostaną silną pozycją Jedynki, oraz w programach rozrywkowych i publicystycznych. Szczególne znacznie będzie miał zrealizowany wspólnie z BBC serial „Szpiedzy w Warszawie”: z jednej strony to zapowiedź, że tematyka historyczna odgrywać będzie dużą rolę w ofercie Jedynki, z drugiej zaś to powrót TVP1 do współpracy z wielkimi telewizjami publicznymi w Europie.

TVP2/HD

Uwielbiane seriale, wybitne kino, gwiazdorskie obsady, znakomite dokumenty, ambitna rozrywka, a także kultura w najlepszym wydaniu. Nowe gatunki, premierowe programy, odświeżony, przejrzysty układ pasm. Jesień w Dwójce zapowiada się bardzo obiecująco.

Od września TVP2/HD zaproponuje widzom odświeżoną ramówkę z nowym, przejrzystym układem pasm. Nie zabraknie nowości programowych, najlepszych polskich seriali, przebojowych produkcji filmowych i kina dla koneserów. Profil anteny wyznaczać też będą cykle dokumentalne, magazyny społeczno-kulturalne i publicystyka z najwyższej półki. Wśród propozycji na jesień znajdą się także programy rozrywkowe, które zdążyły stać się już swoistą wizytówką Dwójki.

Nieustająco pracujemy nad tym, aby Dwójka była anteną z własną, niepowtarzalną osobowością i charakterem. Rozpoznawalną, oryginalną, przyjazną, otwartą na widza, odpowiadającą na jego oczekiwania i ambicje. Anteną cenioną i lubianą – podkreśla Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2.  – Zmiany i nowości, które wprowadziliśmy do jesiennej ramówki są bezpośrednią reakcją na sugestie i prośby, które otrzymujemy od naszych widzów. –

Bez wątpienia jednym z największych (choć nie jedynym) atutów Dwójki są seriale. Seriale cieszące się ogromną sympatią widzów, produkcje odległe od sitkomowej konwencji – ambitne, błyskotliwe, z doborową obsadą i pierwszoligowym zespołem realizatorów. Takie tytuły jak „Rodzinka.pl”, „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Ja to mam szczęście” niezmiennie przyciągają przed ekrany swoją wierną i lojalną widownię.

Postanowiliśmy wzmocnić pasmo seriali, proponując widzom nowy, przejrzysty i uporządkowany ich układ – wyjaśnia Jerzy Kapuściński. – Serialowy wieczór w Dwójce będzie rozpoczynać się po 19:00, a kończyć przed 22:00 w dni powszednie. W niedzielne wieczory zaprosimy natomiast widzów na premierowe odcinki nowej serii „Czasu honoru”. Nowością będzie nowa produkcja TVP2 zatytułowana „Paradoks” z Bogusławem Lindą w roli głównej. To również odpowiedź na głosy naszych widzów, którzy deklarowali, że chętnie widzieliby w Dwójce nowoczesny, polski serial kryminalno-sensacyjny, nawiązujący do najlepszych zachodnich i skandynawskich wyznaczników tego gatunku. –

„Paradoks” pojawi się na antenie TVP2/HD już 6 września i będzie emitowany w kolejne czwartkowe wieczory o 21:05. Nowa ramówka TVP2/HD to także liczne profilowane cykle filmowe. W środowe wieczory Dwójka zaprosi na „Kino Relaks”, czyli filmy radosne, romantyczne i nastrojowe, propozycje dla pań, par, przyjaciół, a także całych rodzin. Czwartkowy wieczór dedykowany będzie kinu dla koneserów. W cyklu „Kocham kino” Dwójka zaprezentuje filmy wybitnych i nagradzanych reżyserów z całego świata, w tym także z Polski. Natomiast w piątkowe wieczory – w ramach cyklu „Kino na Maxa” – widzowie TVP2/HD będą mieli okazję obejrzeć hitowe superprodukcje ostatnich lat. To także oferta dla młodzieży, którą Dwójka będzie przyciągać przed telewizory już od godziny 20:40, zapraszając na serial „Rodzinka.pl”, niezwykle popularny także wśród młodego pokolenia odbiorców.

Weekendy to tradycyjnie czas, kiedy rozluźniamy gorsety, zwalniamy tempo, oddajemy się rozrywce i kulturze. Tak też będzie w Dwójce. Wśród propozycji rozrywkowych TVP 2/HD pojawi się „Kocham to, co lubię”, czyli nowy, autorski program Wojciecha Manna, znanego z przewrotnego i inteligentnego poczucia humoru. Nie zabraknie też innych żelaznych Dwójkowych pozycji, jak choćby „Bitwy na głosy”, „Kabaretowego klubu Dwójki” w zupełnie nowej formule, show „Kocham Cię, Polsko” czy popularnego teleturnieju „Postaw na milion”. Niedziele w TVP2/HD to również bogata oferta kulturalna. Wczesnym przedpołudniem zaprosimy na program „Kultura, głupcze”, wieczorem będzie można obejrzeć magazyn „Kocham kino” Grażyny Torbickiej oraz „WOK – Wszystko o kulturze”.

Pozycje kulturalne w Dwójce to element 60-letniej tradycji Telewizji Polskiej i jeden z wyróżników TVP2 – podkreśla Jerzy Kapuściński. – Chcemy do tej tradycji nawiązywać, prezentować i komentować zjawiska kulturalne we współczesnej i atrakcyjnej dla widza formie. W dzisiejszej rzeczywistości, w której kultura jest często bagatelizowana przez media, rolą Dwójki jest zapewnienie jej ważnego miejsca pośród naszych propozycji programowych. –

TVP Kultura

Ambicją TVP Kultura jest nie tyle zaspokajanie potrzeb widzów, co ich kreowanie.

Jak deklarują szefowie TVP Kultura, chcą rozbudzać apetyt na wszelkie przejawy kultury i otwierać się na nowe narzędzia przekazu i komunikacji z widzami. W „Informacjach Kulturalnych” zostało uruchomione pasmo pod hasłem Twoja Kultura, które zbudowane jest z materiałów nadsyłanych przez widzów. Rusza nowy talk-show pokazujący kulturę w kontekście społecznym, w którym gośćmi będą głównie kobiety oraz program o sztuce skierowany do najmłodszych widzów.

TVP Kultura nie zapomina o historii Telewizji Polskiej obchodzącej w tym roku 60-lecie istnienia. W codziennym paśmie „Na wyrywki z rozrywki” przypomina najlepsze i najciekawsze programy z telewizyjnego archiwum, a w niedzielne popołudnia zaprasza do oglądania Kabaretu Starszych Panów.

Jesienna ramówka TVP Kultura konsekwentnie łączy teraźniejszość z tradycją. Na naszej antenie zobaczyć można klasyczne już spektakle teatru telewizji, opery, koncerty, a więc wszystko to co przygotowuje do odbioru sztuki współczesnej i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Kinomanom TVP Kultura proponuje we wrześniu przegląd nowego kina polskiego, premierowe emisje filmów Jean-Luca Godarda oraz cykl „Rozmowy o kinie i nie tylko” z gośćmi tegorocznego Gdynia Film Festival. Towarzyszy także wyjątkowym wydarzeniom życia kulturalnego w Polsce, relacjonując 31. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz 5. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu na Ukrainie.

TVP INFO

Informacje z pierwszej ręki – to określenie najlepiej charakteryzujące kanał informacyjny Telewizji Polskiej.

Dzięki 16 oddziałom terenowym w całej Polsce oraz sieci korespondentów zagranicznych TVP INFO jest zawsze w centrum wydarzeń. TVP INFO to również programy publicystyczne, interwencyjne, relacje na żywo z najważniejszych wydarzeń, reportaże i najlepsze filmy dokumentalne. TVP INFO to także internetowy serwis informacyjny, dostępny pod adresem www.tvp.info. Najszybsze informacje z kraju, świata, gospodarki, kultury i sportu.

TVP INFO jest aktywne zarówno na twitterze, jak i na facebooku gdzie internauci na bieżąco komentują wydarzenia. Wśród telewizji informacyjnych w Polsce TVP INFO jest stacją pierwszego wyboru. Wiodącym programem informacyjnym jest Serwis TVP INFO nadawany co pół godziny od 6″00, wzbogacony o informacje sportowe i gospodarcze.

Raport z Polski – program społeczno-interwencyjny przygotowywany jest dzięki współpracy z 16 oddziałami terenowymi TVP.

Kluczową audycją publicystyczną anteny jest Minęła dwudziesta. W studiu bohaterowie wydarzeń dnia: politycy, dziennikarze, biznesmeni, liderzy związkowi, ludzie kultury, ale również eksperci, naukowcy, politolodzy komentują tematy, którymi żyła cała Polska.

Wieczorem w paśmie INFO DZIENNIK proponujemy pełne podsumowanie dnia.

W TVP INFO widzowie mają szansę oglądać także transmisje na żywo z najważniejszych wydarzeń w kraju i na świecie.

Dużą popularnością cieszy się codzienne wieczorne pasmo dokumentalne Uwierz w dokument – dla widzów ambitnych i wymagających. Dla tych, którzy interesują się ciekawymi zjawiskami społecznymi i geopolitycznymi. Najnowsze filmy dokumentalne, realizowane przez nagradzanych twórców.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *