1 listopada na antenach Polskiego Radia

1 listopada Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje nawiązujące do Dnia Wszystkich Świętych. Nie zabraknie wspomnień o ludziach kultury, życia społecznego, muzyki czy sportu. Na wszystkich antenach publicznego nadawcy rozbrzmiewać będzie nastrojowa i skłaniająca do zadumy, muzyka. Polskie Radio Kierowców będzie na bieżąco informować o sytuacji na drogach.

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia przez cały dzień, przypominane będą sylwetki wybitnych osób. W cyklu „Byli z nami…” usłyszymy wspomnienia o zmarłych ze świata kultury, muzyki, nauki, sportu. Ponadto radiowa Jedynka, w tym szczególnym dniu zaplanowała wydłużone serwisy Radia Kierowców, by na bieżąco informować słuchaczy o sytuacji na drogach. Po godz. 6.00 Program 1 zaprasza na świąteczne wydanie „Familijnej Jedynki”, a po audycji, o godz. 9.00 transmisja mszy świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. W „Kulturalnej Jedynce” o godz. 23.00 Hubert Klimko – Dobrzaniecki opowie o swojej nowej powieści „Fisharmonia”. W programie także o najnowszej czasowej wystawie „Współistotny. Wizerunek Chrystusa w sztuce: ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur”. W nocy z 1 na 2 listopada w godz. 0.00-3.00, radiowa Jedynka zaprasza na specjalne wydanie Muzyki Nocą – Agnieszka Trzeciakiewicz opowie o symbolicznych, często zapomnianych polskich nekropoliach.

Radiowa Dwójka również będzie wspominała ludzi świata kultury, artystów, muzyków oraz radiowców, którzy odeszli w minionym roku. 1 listopada w godz. 16.00 – 18.00 Andrzej Sułek poprowadzi „W zamyśleniu” – specjalną audycję z wyborem dzieł Wolfganga Amadeusa Mozarta, Stanisława Skrowaczewskiego, Wałentyna Silwestrowa i Maurice’a Ravela.

1 listopada w Programie 3 Polskiego Radia, przez cały dzień wspomnienia o tych, których z nami już nie ma. Dziennikarze Trójki przybliżą sylwetki artystów, muzyków, ludzi kultury, sportu oraz radiowców między innymi w audycjach “Trójka niezapomnianych” (g. 10.00-13.00) oraz “Trójka do Trzeciej” (13.00-15.00). Słuchacze poznają także historie najważniejszych, najstarszych, a także symbolicznych polskich nekropolii. Program 3 będzie informował o aktualnej sytuacji na drogach i zmianach w organizacji ruchu przy cmentarzach („Radionawigator Trójki” od rana do wieczora).

Radiowa Czwórka, 1 listopada o godz. 7.00 zaprosi na specjalną audycję Redakcji Katolickiej – „Świąteczne czaty”. W cyklu „Ojczysty, dodaj do ulubionych”, współtworzonym z Narodowym Centrum Kultury, etymologia słowa „nekropolia”. Autorzy „Stacji Kultura” zaproszą na rozmowę o dawnych wierzeniach. Gościem będzie Łukasz Kozak, autor książki „Upiór”. W audycji również zaproszenie do apartamentów księcia Józefa Poniatowskiego w Pałacu Pod Blachą oraz historia jego zagadkowej śmierci. Po godz. 20.00 Jakub Jamrozek zapyta swoich gości w jaki sposób wspierać osoby odchodzące i te w żałobie.

Polskie Radio 24 zaprasza na audycje Naczelnej Redakcji Programów Katolickich oraz cykl wspomnień, upamiętniających zmarłych, zasłużonych dla naszego kraju. Tematyka związana z dniem Wszystkich Świętych będzie również poruszana w audycjach publicystycznych.

W Polskim Radiu Chopin, 1 listopada o godz. 18.00 wyemitowany zostanie specjalny program Małgorzaty Pęcińskiej, który wypełnią m.in. Stabat Mater Antoniego Caldara i Miserere Henryka Mikołaja Góreckiego. Z kolei o godz. 21.00 Mariusz Gradowski w audycji Chop-in-pop zaprezentuje różne wydania Marszu żałobnego z Sonaty b-moll Fryderyka Chopina.

Dziennikarze Polskiego Radio Dzieciom w tym szczególnym dniu będą opowiadać m.in. o genealogii. W Poranku tematem przewodnim będą pamiętniki, albumy ze zdjęciami i rodzinne opowieści.

Polskie Radio Kierowców w ramach akcji ,,Bezpieczny Listopad” będzie na bieżąco informować o sytuacji na drogach i zmianach w organizacji ruchu. Słuchacze mogą liczyć na szczegółowe informacje z różnych regionów Polski oraz raporty dotyczące sytuacji wokół największych nekropolii w kraju.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *