1 mln widzów serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” w Czwórce

1,5 mln widzów i 9% udziałów w rynku notował w ostatnim tygodniu emisji serial „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”. Cały pierwszy sezon nowej produkcji śledziło natomiast 1,03 mln widzów przy udziałach w rynku sięgających 6,4% oraz 6,1% w grupie komercyjnej.

Nowy serial kryminalny TV4 – emitowany premierowo od 5 września do 1 grudnia – z miesiąca na miesiąc notował coraz lepsze wyniki: od średnio 742 tys. we wrześniu, przez 961 tys. w październiku, po 1,3 mln w listopadzie.

Udziały serialu wzrosły od 5% w pierwszym miesiącu emisji i 6% drugim do 8% w listopadzie.

W ostatnim tygodniu emisji serial oglądało już średnio 1,5 mln widzów przy udziałach 9,1% (SHR All 4+), co zapewniło Czwórce w paśmie pozycję czwartej telewizji w Polsce oraz prawie czterokrotną przewagę nad TVN7 i trzykrotną nad TV Puls.

Najlepiej oglądany odcinek, wyemitowany w środę, 30 listopada, zgromadził aż 1,53 mln widzów, przy udziałach wynoszących 9,3% i 9,8% w grupie 16-49.

Średnie udziały całej pierwszej serii „Sprawiedliwych…” dały Czwórce w paśmie piąte miejsce na polskim rynku telewizyjnym, przy czym w grupie wszystkich badanych pozwoliły jej dwukrotnie zdystansować TVN7 i TV Puls.

Serial emitowany od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:00 podwoił udziały pasma w porównaniu z tegoroczną wiosną i jesienią 2015 roku, a w grupie komercyjnej zwiększył je o 70% w stosunku do wiosny i o 80% rok do roku.

Na wiosnę planowany jest drugi sezon serialu, którego producentem jest firma ATM Grupa.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *