10 dni z Festiwalem Filmowym Sundance na SundanceTV

Z okazji zbliżającego się Festiwalu Filmowego Sundance w Park City w Utah (19-29 stycznia 2017), kanał SundanceTV przygotował dla swoich widzów specjalny cykl 10 dni z Sundance – 10 days of Sundance. Od piątku 20 stycznia do niedzieli 29 stycznia, każdego wieczoru o godzinie 22:00, stacja wyemituje jeden film. Cykl 10 dni z Sundance obejmuje starannie wyselekcjonowane filmy prezentowane na festiwalu Roberta Redforda. Część z nich nie była jeszcze pokazywana w Polsce.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym SundanceTV

Odbywający się raz w roku Festiwal Filmowy Sundance jest największym wydarzeniem kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych, podczas którego prezentowane są dzieła amerykańskich i zagranicznych filmowców. Założony przez Roberta Redforda kanał SundanceTV pokazuje wiele filmów z Festiwalu ekskluzywnie i po raz pierwszy na SundanceTV.

Wśród premierowych filmów będzie można zobaczyć m.in. „Kate gra Christine” („Kate plays Christine”), wstrząsający dokument przedstawiający przygotowania Kate Lyn Sheil do roli Christine Chubbuck, prezenterki telewizyjnej, która popełniła samobójstwo na wizji w 1974 roku, a także „Jak się tańczy w Ohio” („How to Dance in Ohio”), obraz dnia codziennego ludzi cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

W cyklu zobaczymy także inne amerykańskie produkcje, m.in. „Rich Hill” – obsypany nagrodami dokument ukazujący biedę amerykańskiej prowincji z perspektywy dorastających chłopców, „Zapada noc” („Night Catches Us”), film przedstawiający losy byłego członka Czarnych Panter, który po latach nieobecności powraca w rodzinne strony, czy „Computer Chess”, komediodramat przenoszący widza w lata 80., do środowiska pasjonatów nowinek technicznych.

Wśród propozycji z innych krajów w ramach cyklu 10 dni z Sundance zostanie wyemitowany m.in. chilijski thriller „Zabić człowieka” („To Kill A Man” / „Matar A Un Hombre”), pokazujący do czego zdolny jest człowiek, by ochronić własną rodzinę, „Chorus”, kanadyjski dramat stanowiący wnikliwe studium żałoby, czy „Sembene!”, amerykańsko-senegalski dokument ukazujący życie senegalskiego reżysera Ousmana Sembene’a, nazywanego ojcem afrykańskiej kinematografii.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *