100. rocznica Bitwy Warszawskiej na antenach Telewizji Polskiej

W sobotę, 15 sierpnia w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, która pozwoliła zachować niepodległość odradzającej się Rzeczypospolitej i uratowała Europę przed bolszewizmem. W związku z uroczystymi obchodami tego zwycięstwa i Święta Wojska Polskiego, Telewizja Polska przygotowała bogatą ofertę programową. Widzowie obejrzą m.in.: zrekonstruowane filmy „Wojna Światów” i „Szaleńcy” oraz widowisko multimedialne „1920. Wdzięczni Bohaterom”. Nie zabraknie transmisji oficjalnych uroczystości i wydarzeń specjalnych.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

W TVP1 o godz. 11.40 transmisja uroczystości Święta Wojska Polskiego. Ponadto na antenie o godz. 15.30 film dokumentalny Piotra Mikołajczaka „Portret przeszłości – 1920”, w którym zaprezentowane zostaną m.in. pozyskane z europejskich archiwów zdjęcia przedstawiające ofensywę Sowietów na Warszawę. Jedynka o godz. 20:45 zaprasza na spektakularne widowisko multimedialne „1920. Wdzięczni Bohaterom”, które odbędzie się na arenie PGE Narodowy. Wystąpią m.in.: Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski, czy Katarzyna Cerekwicka. Narrator podczas pokazu przeniesie widzów do wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu. W niedzielę, 16 sierpnia w TVP1 o godz. 20.30 uroczysta premiera filmu dokumentalnego Krzysztofa Talczewskiego i Mirosława Borka „Wojna Światów”, który powstał w oparciu o zrekonstruowane filmy archiwalne z wojny polsko-sowieckiej.

15 sierpnia w nowej graficznej oprawie wystartuje jesienna ramówka TVP Historia. Na antenie pojawią się nowe programy, w tym o godz. 19.00 prowadzony przez Przemysława Babiarza i Macieja Kurzajewskiego teleturniej „Giganci Historii”. Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej o godz. 15.35 antena pokaże telewizyjną premierę największej polskiej produkcji kinowej 20-lecia międzywojennego „Szaleńcy” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

TVP INFO przez cały weekend będzie transmitować i relacjonować najważniejsze uroczystości i wydarzenia, które będą miały miejsce m.in. w Warszawie i Ossowie. Na vod.tvp.pl dostępne będą m.in. premiery filmów i programów, w tym: „Wojna Światów” i „Giganci Historii”.

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “100. rocznica Bitwy Warszawskiej na antenach Telewizji Polskiej”

  1. Gratulacje !!!Widowisko które pokazało ogrom tragedii oraz determinację i charakter naszych przodków. Nasuwa się pytanie, czy my jesteśmy godni aby powoływać się na wartości dla których oni oddali życie. Takie pytanie powinien zadać sobie każdy z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *