10,3 mln widzów meczu Polska – Irlandia w Polsacie i Polsacie Sport

10 mln 300 tys. widzów to średnia oglądalność meczu Polska – Irlandia w Polsacie i Polsacie Sport. Ostatnie, decydujące o awansie spotkanie eliminacji Euro 2016 zgromadziło największą widownię spośród wszystkich spotkań kwalifikacji. Grająca z ogromnym zaangażowaniem reprezentacja Polski pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie zespół Irlandii 2:1 po bramkach Grzegorza Krychowiaka i Roberta Lewandowskiego. Zespół Adama Nawałki zagra latem przyszłego roku na Mistrzostwach Europy rozgrywanych na boiskach Francji. Turniej pokaże Telewizja POLSAT.

Zasięg niemal 15 milionów widzów, którzy choć przez 5 minut oglądali spotkanie Polska – Irlandia na antenie Polsatu, przełożył się na wysokie udziały. Łącznie w Polsacie i w Polsacie Sport mecz zgromadził 57,6% SHR w grupie 4+ i aż 62,1 % SHR w grupie 16-49. Na antenie Polsatu mecz śledziło średnio ponad 9,1 mln widzów, a ponad 1,1 mln oglądało transmisję w Polsacie Sport.

Mecz komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio gośćmi Bożydara Iwanowa byli reprezentacyjni piłkarze: Maciej Żurawski, Wojciech Kowalczyk i Tomasz Łapiński.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *