12 cali na godzinę, czyli nowy projekt radiowej Czwórki

Radiowa Czwórka rusza z nowym internetowo-muzycznym projektem. 12″/h (Dwanaście cali na godzinę) to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. W każdy wtorek po godzinie 19:00 antenę odwiedzać będą DJ’e, kolekcjonerzy, muzycy i pasjonaci czarnych płyt. Cykliczne sety grane wyłącznie z winyli transmitowane będą live w Internecie.

W ostatnich latach powróciła moda na płytę winylową. Po raz pierwszy od początku lat 90. czarne krążki biją rekordy sprzedaży i coraz więcej DJ-ów sięga po ten nośnik – mówi Norbert Borzym (DJ Bert), inicjator audycji. W programie grane będą sety z płyt winylowych w wykonaniu najciekawszych polskich DJ-ów. Jeden gość i jego płyty – bez gatunkowych ograniczeń i szufladkowania.

3 października, w premierowej audycji zagra Ola Teks – didżejka, miłośniczka płyt winylowych, członkini kolektywu Move Move oraz inicjatorka cyklu Move Mózg. Jej znakiem firmowym jest muzyczny eklektyzm. Potrafi z sukcesem łączyć delikatniejsze brzemienia house’u z mrocznym, potężnym techno. Nie stroni od melodii i analogowych brzmień, a także pociętych wokali i intrygujących dźwięków. Jej głównym celem jest uszczęśliwianie ludzi poprzez muzykę i porywanie do tańca.

Tydzień później, 10 października w studiu Czwórki pojawi się DJ Szum. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych warszawskich DJ-ów, założyciel kolektywu Radical Dancefloor Killers (RDKillers). Grał m.in. w projektach Primitivo, Dysmorfofobia, Bauagan oraz Weiss. Performer i kompozytor muzyki do przedstawień Komuny Otwock, producent muzyczny Pink Bazooka, organizator festiwalu Weź To Wyłącz, a także „spiritus movens” niezależnych wytwórni: RDKillers Records, Saturator Label, Zgniłe Mięso Rekords.

17 października wystąpi Truant – warszawski producent i DJ. Swoją karierę rozpoczynał w 2004 roku w legendarnym, nieistniejącym już, stołecznym klubie Paragraf 51. Obecnie jest rezydentem klubów Smolna i Luzztro. Występował m.in. u boku takich artystów jak Chris Liebing, Adam Port, Dusky, M.A.N.D.Y., Robert Babicz, Loco Dice, Vitalic i Brodinski. Zwycięzca polskiej edycji Burn Residency.

24 października gościem audycji będzie JEALO, czyli Wojtek Jarosiński – „audiofil-realista”. Był związany z formacją Niewinni Czarodzieje/Innocent Sorcerers od początku jej istnienia. Tworzył kolektyw Fuzion związany z dawnym Jazz Radiem oraz przez lata pracował w warszawskich sklepach płytowych Recorheadshop i Side One. Trudno jednoznacznie zdefiniować jego styl, w jego setach można usłyszeć proto-house, afro-tech, detroit, rare grooves, jazz, classic & nu disco, a także boogie i soul.

31 października zagra znany słuchaczom Czwórki warszawski duet didżejsko-producencki – Last Robots, czyli DJ Bert i iRobot. W ich setach można usłyszeć house, szczególnie w jego disco wcieleniu. Last Robots nie stronią od klasycznych brzmień Chicago i acid. Na swoim koncie mają występy na większości polskich festiwali. W audycji zagrają specjalny halloweenowy set.

Muzyczne sety będzie można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki, a także obejrzeć na profilu facebook.com/czworka.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *