13 krajów w Konkursie Eurowizji Junior 2020

Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior ponownie odbędzie się w Polsce. Organizatorem wydarzenia po raz drugi jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. W tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 wezmą udział młodzi artyści z 13 krajów – członków EBU. Konkurs odbędzie się w niedzielę 29 listopada 2020 roku pod hasłem “Move The World” – “Porusz świat”.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

W tegorocznym konkursie dla młodych, utalentowanych artystów zmierzą się wokaliści z Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii i Ukrainy. W Konkursie po raz pierwszy weźmie udział przedstawiciel Niemiec – pozostałe kraje były uczestnikami poprzednich edycji.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 (JESC 2020) z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się w zmienionej formule. W trosce o zdrowie wszystkich artystów oraz bezpieczeństwo imprezy wszystkie konkursowe występy artyści wykonają w studio w swoich krajach. Koncert finałowy będzie transmitowany ze studia w Warszawie. Na miejscu będą zachowane konieczne procedury sanitarne: prezenterzy i obecni na miejscu członkowie ekipy zachowają dystans, spełnione będą wszelkie wymagania dotyczące ochrony zdrowia obecnych na miejscu osób.

Co roku Konkurs Eurowizji Junior jednoczy młodych artystów, ich bliskich oraz fanów muzyki na całym świecie – powiedział Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. – To niezaprzeczalne święto talentu osób, które dopiero wkraczają w świat muzyki. Dlatego tak ważne jest, aby pomimo tegorocznych trudności stworzyć im przestrzeń i warunki, by mogli swój talent pokazać. Podobnie jak podczas spektakularnego show w ubiegłym roku, także teraz Telewizja Polska dołoży wszelkich starań, aby zapewnić młodym artystom i wielkiej międzynarodowej rodzinie eurowizyjnej wspaniałe, niezapomniane doznania – zapewnił Jacek Kurski.

Martin Österdahl, Executive Supervisor JESC 2020, wyraził żal, ze względu na brak możliwości osobistego uczestnictwa wszystkich artystów w Konkursie w Warszawie z uwagi na ograniczenia w podróżach, spowodowane pandemią koronawirusa. Jednocześnie zapewnił, że pomimo panującej sytuacji pragnie podtrzymać tradycję corocznego konkursu Eurowizji Junior:

Bardzo nam zależy, by konkurs Eurowizji Junior, organizowany corocznie od 2003 roku, był kontynuowany – powiedział Martin Österdahl. – Pomimo tegorocznych zmian w formule imprezy każdy uczestnik Konkursu będzie miał równe szanse na to, by pokazać swoje umiejętności. Ich bliscy i fani z całego świata będą mogli głosować na swoje ulubione piosenki online – podkreślił szef JESC 2020.

W tegorocznym Konkursie, aby zapewnić reprezentantom równe szanse podczas transmitowanych koncertów, występ każdego z artystów będzie miał podobną oprawę sceniczną. Choć młodzi wokaliści nie będą mogli spotkać się osobiście, to podzielą się doświadczeniami, pokażą relacje z przygotowań i będą kontaktować się z widzami online, poprzez platformy cyfrowe Eurowizji Junior.

Jesteśmy wdzięczni naszym kolegom z TVP za to, że podjęli wyzwanie, jakim jest tak ambitna, międzynarodowa produkcja telewizyjna, oraz za “poruszenie świata” – podkreślił Martin Österdahl, Executive Supervisor JESC 2020.

LISTA UCZESTNIKÓW EUROWIZJI JUNIOR 2020::

Armenia (ARMTV)
Białoruś (BTRC)
Francja (France TV)
Gruzja (GPB)
Hiszpania (RTVE)
Holandia (AVROTROS)
Kazachstan (Khabar Agency)
Malta (PBS)
Niemcy (ARD/ZDF/Kika)
Polska (TVP)
Rosja (RTR)
Serbia (RTS)
Ukraina (UA:PBC)

Hasłem tegorocznego konkursu jest “Move the World” – “Porusz świat”. Więcej o motto JESC 2020 można dowiedzieć się na stronie: https://junioreurovision.tv/story/we-will-move-the-world-in-warsaw

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *