1,4 mln widzów meczów Polaków w ME siatkarzy

Cztery spotkania, które zagrała reprezentacji Polski na siatkarskich Mistrzostwach Europy na antenach Polsatu Sport i Polsatu Sport News oglądało średnio 1,4 mln widzów. Polacy podczas rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii turnieju, w ćwierćfinale przegrali ze Słowenią i odpadli z dalszej rywalizacji.

Siatkarscy kibice na antenach Polsatu Sport i Polsatu Sport News obejrzeli Polaków w trzech meczach grupowych: z Belgią (1,3 mln), Słowenią (1,4 mln) i Białorusią (1,2 mln), oraz spotkaniu ćwierćfinałowym. Właśnie to ostatnie spotkanie, w którym ponownie na tych mistrzostwach zagraliśmy ze Słowenią przyciągnęło przed telewizory największą widownię – niemal 1,6 mln kibiców. Większe udziały we wszystkich, oprócz ostatniego spotkania notował kanał Polsat Sport, a w sumie obie anteny podczas meczów Polaków osiągały bardzo dobre wyniki. W grupie 4+ w meczu z Belgią było to 8,4% SHR, w pierwszym spotkaniu ze Słoweńcami 9,7% SHR, w meczu z Białorusią 9,9% SHR, a w ćwierćfinale 13,5% SHR. W grupie komercyjnej wspólne wyniki dla obu anten wyniosły odpowiednio: 7,3% SHR, 8,4% SHR, 8,4% SHR oraz 14,6% SHR podczas przegranego po tie-breaku meczu ćwierćfinałowego.

Kolejne mecze siatkarskiej reprezentacji Polski na sportowych antenach Polsatu będzie można oglądać podczas europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Rio, który zostanie rozegrany w Berlinie między 5 a 10 stycznia 2016 roku.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *