1,8 mln widzów „Telefonu 110” z polskimi aktorami

Wyemitowany 20 grudnia 2015 roku odcinek serialu kryminalnego „Telefon 110: na granicy” z udziałem polskich aktorów – Danuty Stenki, Roberta Gonery, Klaudiusza Kaufmanna i Barbary Wysockiej – w TVP1 obejrzało ponad 1,8 mln widzów (udziały wyniosły 13,8%). Jedynka była w tym czasie liderem pasma. Natomiast w niemieckiej stacji Das Erste serial przyciągnął 7,5 mln widzów (udziały 21%).

To była bezprecedensowa współpraca redakcji filmowej TVP1 i twórców z telewizji RBB w Berlinie. Dzięki temu udało się stworzyć najbardziej polski z niemieckich kryminałów w historii. Cieszymy się, że w obydwu krajach zainteresował on tak wielu widzów – mówi Andrzej Godlewski, wicedyrektor TVP1.

„Telefon 110” to niemiecki serial kryminalny, produkowany od 1971 roku. Parę policyjnych komisarzy śledczych grają: Maria Simon i Lucas Gregorowicz. Odcinek serialu kryminalnego „Telefon 110: Na granicy” został wyprodukowany przez stację RBB latem 2015 roku w okolicach Frankfurtu (nad Odrą), Słubic i Świecka z udziałem takich aktorów, jak Danuta Stenka, Robert Gonera, Klaudiusz Kaufmann i Barbara Wysocka. Po raz pierwszy „Telefon 110” otworzył się na sąsiedni kraj – Polskę, po raz pierwszy też niemiecka telewizja regionalna Rundfunk Berlin-Brandenburg przy produkcji „Telefonu 110” współpracowała z Telewizją Polską. Z ramienia TVP projekty koordynowały: Magdalena Chajewska i Beata Pacak z Redakcji Repertuaru Filmowego TVP1. Ważną rolę, jako doradcy redakcji filmowej RBB odegrali m.in. koordynatorzy niemiecko-polskiego komisariatu policji w Świecku koło Słubic, który posłużył, jako realny wzór dla rozgrywającej się historii i gdzie były również kręcone zdjęcia plenerowe.

Niemiecka stacja Das Erste pokazała serial 20 grudnia br. o godzinie 20:15, a w Polsce TVP1 wyemitowała go tego samego wieczoru o godzinie 21:25.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *