2. sezon serialu „Jestem Cait” na E!

Caitlyn Jenner powraca na ekran, otwierając się na świat i nowe doświadczenia – w drugim sezonie serialu dokumentalnego „Jestem Cait” tytułowa bohaterka wyruszy w niesamowitą i pełną przygód podróż przez USA, a także po raz pierwszy umówi się na randkę jako transgenderyczna kobieta. Premierowy odcinek w niedzielę, 13 marca 2016 roku, na kanale E! Entertainment.

Pierwszy sezon chwalonego przez krytyków serialu „Jestem Cait” pomógł widzom lepiej zrozumieć wydarzenia z codziennego życia Caitlyn Jenner. Jej historia zainicjowała przełomową, globalną dyskusję o osobach transgenderycznych i wyzwaniach, z jakimi muszą się zmierzyć one oraz ludzie w ich otoczeniu.

W drugim sezonie zobaczymy, jak Cait otwiera się na nowe doświadczenia oraz niezbadane dotąd aspekty swojego życia w roli kobiety transgenderycznej, nie wyłączając randek i romansów… Caitlyn stanie też wobec sytuacji, które zburzą jej dotychczasowy światopogląd – istotną rolę odegrają tu szczere do bólu rozmowy z jej przyjaciółkami, dla których nie ma tematów tabu. Widzowie będą świadkami wielu emocjonujących dyskusji, które pomogą Cait lepiej zrozumieć siebie, odważniej budować więzi z przyjaciółmi i utrzymać zdrowy kontakt z kochającą rodziną – ale przede wszystkim stawać się wciąż lepszym człowiekiem.

Do grona najbliższych przyjaciółek Caitlyn należą Candis Cayne, Jennifer Finney Boylan, Chandi Moore, Kate Bornstein, Zackary Drucker, a od niedawna także Ella Giselle – 18-latka, dla której pozostałe panie są pierwszymi transgenderycznymi znajomymi. Kobiety szczerze i z miłością wspierają Cait, jednak równocześnie mają dosyć unikania trudnych tematów dla świętego spokoju. Szczere rozmowy doprowadzają Caitlyn do granic wytrzymałości. Ostatecznie jednak akceptuje ona fakt, że musi zmienić swoje konserwatywne przekonania polityczne oraz utrwalony w nich obraz kobiecości i osób transgenderycznych. Podczas pasjonującej wycieczki przez Stany Zjednoczone – z Los Angeles przez Wielki Kanion, Tulsę, Kansas City, Nowy Orlean i dalsze bezdroża – Cait i jej przyjaciółki będą miały mnóstwo okazji do skonfrontowania swoich poglądów, ale też do szczerych rozmów o swoich słabych stronach, skomplikowanych relacjach, pracy i rodzinie. Wreszcie, Caitlyn zacznie się też otwierać na możliwość romantycznego związku, o którym nigdy wcześniej nie śmiała nawet myśleć.

Oczywiście oprócz poruszania trudnych i osobistych tematów, przyjaciółki będą się świetnie bawić. Podczas podroży po USA nie zabraknie szalonych chwil – Cait wraz z resztą pań zatańczą country w Oklahomie i przeżyją zwariowaną noc na ulicach Nowego Orleanu, gdzie dołączy do nich Kris Jenner.

W drugim sezonie serialu będziemy też świadkami poruszających, długo wyczekiwanych spotkań Caitlyn z jej córkami: Kourtney, Kim, Khloe, Kendall i Kylie, a także z Kris. Rodzina nie przestaje okazywać Cait swojego wsparcia. Jednak nawet te piękne chwile nie będą wolne od trudnych tematów – na przykład kiedy najmłodsza córka, Kylie, ujawni, że niektórzy wciąż każą jej nazywać Caitlyn „tatą”, albo kiedy Kendall przyzna się, że numer Cait zapisała w telefonie jako „Mad”, czyli połączenie słów „mom” and „dad” (ang. mama i tata)…

Pierwszy sezon „Jestem Cait” emitowany był w 153 krajach i w 24 językach. Serial produkowany jest przez Bunim/Murray Productions – firmę, która od ponad 20 lat dokumentuje historię społeczności LGBT. Producentem wykonawczym serialu jest Caitlyn Jenner, natomiast z ramienia Bunim/Murray Productions funkcję producentów pełnią Gil Goldschein, Jeff Jenkins, Farnaz Farjam, Andrea Metz i Melissa Bidwell.

„Jestem Cait”, II sezon

Premiera: niedziela, 13 marca, godzina 20:00

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *