2. sezon serialu „Ultraviolet” w Polsat Seriale

Polsat Seriale rozpoczyna emisję premierowego, 2. sezonu serialu „Ultraviolet”! To serial kryminalny, w którym tajemnice i niewyjaśnione przez policję sprawy rozwiązuje tytułowa grupa o nazwie Ultraviolet, działająca w sieci i wykorzystująca do tego siłę nowych technologii. W najnowszej, drugiej serii „Ultravioletu” główna bohaterka, Ola (Marta Nieradkiewicz) musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem, zagrażającym jej rodzinie, co sprawia, że jej zaangażowanie w śledztwa staje się bardzo osobiste.

Sprawdź godziny emisji serialu „Ultraviolet” w PROGRAMIE TV

W przebojowym, 1. sezonie tego serialu trzydziestoletnia Ola Serafin (Marta Nieradkiewicz) dołączyła do grupy Ultraviolet, bo osobiste problemy zmusiły ją do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Przez Internet poznała grupę ludzi, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Grupa Ultraviolet składa się m.in. z: blogerek, pracownika lotniska, hakera i mężczyzny do towarzystwa. Ten niecodzienny zespół w każdym odcinku wykorzystuje swoje umiejętności zdobywania informacji do rozwiązywania kolejnych kryminalnych zagadek.

Oglądając drugi sezon „Ultravioletu”, na ekranie w roli głównej ponownie zobaczymy Martę Nieradkiewicz (znaną z filmów: „Płynące wieżowce”, „Solid Gold”), której teraz partneruje Piotr Stramowski („Botoks”, „Kobiety mafii”, „Sługi wojny”). Wkrótce na antenie Polsatu zobaczymy ich też w miniserialu „Bez skrupułów”. Obok tej pary w drugiej serii serialu „Ultaviolet” wystąpi plejada gwiazd polskiego kina: Sebastian Fabijański („Jeziorak”, „Legiony”), Agata Kulesza („Ida”, „Zimna wojna”), Bartłomiej Topa („Drogówka”, „Wataha”), Marek Kalita („Boisko bezdomnych”, „Wszystko, co kocham”), Magdalena Czerwińska („Kret”, „Bogowie”), Michała Żurawski („Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Król”), Karolina Gorczyca („Miłość na wybiegu”, „Huśtawka”) oraz siostry Chapko – Paulina („Oszukane”, „Wściekłość”) i Karolina („1920. Wojna i miłość”, „Kobiety bez wstydu”).

Sprawdź ofertę kanału Polsat Seriale w PROGRAMIE TV

„Ultraviolet” to serial, stworzony na podstawie pomysłu amerykańskiej producentki, Wendy West, powstały z inspiracji książką Deborah Halber pt. „The Skeleton Crew”. Obok Wendy West (współtwórczyni tak popularnej amerykańskiej produkcji, jak „Dexter”) producentem wykonawczym tego serialu był też Barry Josephson („Kości”, „Zaczarowana”). Za produkcję ponownie odpowiadała firma Opus TV, reprezentowana przez tak znakomitych polskich producentów filmowych, jak: Piotr Dzięcioł i Ewa Puszczyńska (uhonorowanych Oscarem za film „Ida”). Scenarzystą wiodącym 2. serii był Dominik W. Rettinger („Ekipa”, „Kamienie na szaniec”, „Układ Warszawski”). Scenariusze konsultowali również: Jonathan Collier („Detektyw Monk”, „Kości”, „Simpsonowie”) i Norman Morrill („Kamuflaż”, „Jak to się robi w Ameryce”). Poszczególne odcinki 2. sezonu „Ultravioletu” wyreżyserowali uznani twórcy polskiego kina: Bartosz Prokopowicz („Chemia”, „Narzeczony na niby”), Łukasz Kośmicki („Zimna gra”, „Druga szansa”) i Anna Jadowska („Dzikie róże”). Zdjęcia były kręcone w Łodzi, gdzie rozgrywa się akcja tego serialu, a ich autorem był Piotr Niemyjski („Pensjonat pod Różą”, „W ciemności”, „Lęk wysokości”).

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *