25 lat TVP Polonia – Koncert Galowy

W piątek, 27 kwietnia o godz. 19.00 na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego odbędzie się Gala wręczenia dorocznej nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” połączona z jubileuszowym koncertem. Na relację z wręczenia nagród TVP Polonia zaprasza widzów w środę 2 maja o godz. 20.10 i 2.35.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Polonia

TVP Polonia przyznaje nagrodę „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” od 1995 roku. Laureatami są ludzie zasłużeni dla kultury, sztuki, edukacji i sportu, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozsławienia Polski i Polaków na całym świecie.

W tym roku w związku z jubileuszem 25-lecia TVP Polonia będzie to uroczystość wyjątkowa.

Gala TVP Polonia to co roku wielkie święto naszej Anteny. Już od 24 lat wyróżniamy osoby, które pracują na rzecz Polski i Polaków na całym świecie, zarówno tutaj w kraju, jak i poza granicami kraju. Są to osoby znane, ale również takie, które na co dzień z dala od kamer i blasku reflektorów działają na rzecz środowisk polonijnych oraz na rzecz promocji Polski i języka polskiego, budowy pozytywnego wizerunku naszego kraju. W tym roku mamy szczególny powód do radości, będzie to gala wyjątkowa. Świętujemy bowiem 25-lecie istnienia naszej Anteny i z tej okazji w tym roku chcemy przyznać również specjalne nagrody, 25-lecia TVP Polonia, za szczególne osiągnięcia w rozsławianiu Polski w świecie – powiedziała Magdalena Tadeusiak-Mikołajczak Dyrektor TVP Polonia. – W tej kategorii Kapituła Nagrody „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” wybrała trzech laureatów, którzy od wielu lat przyczyniają się do ubogacania polskiej kultury, sztuki, a także są świadectwem szczególnej wrażliwości społecznej na los innych. Ich nazwiska i sylwetki widzowie Gali poznają już 2 maja, w dniu Polonii i Polaków. Jesteśmy dumni, że możemy chociaż w tak symboliczny sposób wyrazić uznanie dla ich działalności. 25. urodziny to czas kiedy podsumowujemy nasze dokonania, ale mamy też wiele planów i marzeń na przyszłość. Przed  nami jeszcze wiele wyzwań – dodała dyrektor Anteny.

Galę uświetni koncert zespołu Golec uOrkiestra, który obchodzi jubileusz swojego 20-lecia, a jego debiut telewizyjny miał miejsce właśnie na antenie TVP Polonia. Uroczystość poprowadzą Anna Karna i Tomasz Kammel.

Symbolem nagrody „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” jest statuetka autorstwa Doroty Banasik przedstawiająca Fryderyka Chopina.

Relacja z tego wydarzenia w środę, 2 maja o godz. 20.10 i 2.35 oraz w piątek, 4 maja o godz. 11.25 w TVP Polonia oraz TVP Polonia Stream. Skrót z uroczystości pokaże także TVP1 w czwartek, 3 maja o godz. 13.10.

Jubileuszowa Gala 25-lecia otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918–2018.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *