„2XL” – nowość w Telewizji POLSAT (zdjęcia)

Czekoladki ukryte w niezliczonych zakamarkach. Piramidy babeczek na nocnym stoliku. Poczucie winy i wciąż odnawiane obietnice – nigdy więcej! Tak oto przedstawia się rzeczywistość niekochanej przez męża dietetyczki Laury (Edyta Jungowska). Sałata, kawa, kawa i sałata a wieczorem uczta – taką dietę stosuje Agata (Elżbieta Romanowska) – biolog „na wiecznej diecie”. Oto bohaterki serialu „2XL”. Co je łączy? Nadwaga, samotność i tęsknota za oszałamiającą sylwetką i wielką miłością. Czy wzajemne wsparcie pozwoli im zrealizować marzenie o rozmiarze S? Czy upragnione czekoladki zamiast w szufladzie biurka i torebce wylądują raz na zawsze w koszu na śmieci? Czy Agacie i Laurze wraz z wagą ubędzie problemów? Jakie zabawne historie będą temu towarzyszyć? Tego wszystkiego dowiemy się z nowego serialu Akson Studio i Telewizji POLSAT – „2XL”.

Agata Dec (Elżbieta Romanowska) jest szefową laboratorium biochemii. To kobieta pewna siebie w pracy. Pisze do wiodących czasopism naukowych. W domu pełna kompleksów. Jedną z największych bolączek jest jej otyłość. Wbrew ostrzeżeniom przyjaciół, Bożeny (Ewa Kaim) i Jurka (Marek Kaliszuk), żywi się wyłącznie sałatą i kawą. Fatalne odżywianie i praca na pełnych obrotach powodują, że dziewczyna stale omdlewa. W wyniku kolejnego zasłabnięcia trafia do szpitala. Lekarz radzi, aby skontaktowała się z dietetyczką. W ten sposób Agata umawia się na konsultacje do Laury.

Dietetyczka Laura Zabawska (Edyta Jungowska) także boryka się z nadwagą. Jest uzależniona od czekolady, co ukrywa przed innymi. Laura, która w swoim małżeństwie przeżywa kryzys, spowodowany nadwagą i pragnieniem dziecka, po kryjomu zajada smutki. Jej mąż, Karol, lubi szczupłe kobiety i nie akceptuje Laury w wymiarze XXL. Siostra Laury, Ola (Natalia Klimas), stara się znaleźć panaceum na kryzys w małżeństwie Zabawskich. Radzi siostrze, by zaszła w ciążę. Jednak Karol nie chce rezygnować z wygodnego życia. Co na to Laura? Czy postawi sprawę na ostrzu noża?

Pierwszy kontakt perfekcyjnej Agaty i temperamentnej Laury jest trudny. Agata widząc, że Laura sama ma problemy z tuszą, rezygnuje z jej usług. Niestety, kręgosłup nie odpuszcza, sałata nie smakuje, a przyjaciele w imię troski codziennie „piłują”. Agata, po dłuższym opieraniu się, znowu wraca do Laury. Obie panie od lat zmagają się z nadwagą, a teraz obie spróbują pozbyć się zbędnych kilogramów. Czy to będzie także początek wspaniałej przyjaźni? Może, dzięki wsparciu jakim obdarzą siebie nawzajem i jakie będą miały ze strony przyjaciół, zrealizują swoje marzenie o rozmiarze S?

Agata może liczyć na pomoc oddanych przyjaciół Bożeny i Jurka, jednak z kolegami z pracy, Alkiem (Piotr Rogucki) i Igorem (Bartłomiej Nowosielski) nie ma dobrych relacji. W dodatku jej szef (Piotr Polk) przyjmuje do laboratorium nowego pracownika. Robert (Piotr Stramowski) jest zachwycony możliwością współpracy ze sławną Agatą, natomiast ją drażni obecność „obcego” na jej terenie. Agata wykazuje sporo nieufności wobec niego. Nie rozumie, dlaczego „Tarnów”, jak go nazywa, jest dla niej tak miły i uprzejmy…

W serialu obok Elżbiety Romanowskiej i Edyty Jungowskiej występują m. in: Przemysław Sadowski, Piotr Polk, Piotr Rogucki, Piotr Stramowski, Natalia Klimas, Filip Bobek, Ewa Kaim i Marek Kaliszuk. Serial reżyseruje Bodo Kox , operatorem obrazu jest Piotr Wójtowicz, a autorami scenariusza: Radosław Trześniowski, Radosław Figura i Anita Nawrocka. Producentem wykonawczym serialu jest Akson Studio.

Nowy serial „2XL” będziemy oglądać na antenie Telewizji POLSAT od 5 września, w czwartki o godzinie 22:00.

2xl1 2xl2 2xl3 2xl4

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *