3. sezon „Autostrada 401” na kanale Polsat Viasat Explore

Ludzie, którzy walczą o to, aby najbardziej ruchliwa autostrada w Ameryce Północnej była przejezdna, wkraczają w kolejną zimę i szykują się na nowe wyzwania. Sonny staje przed kolejną ważną decyzją dotyczącą swojej pracy w ciężkim ratownictwie drogowym, Bubba Semple otrzymuje nową szansę, a ekipa Gary’ego musi stawić czoła trwającemu kilka dni atakowi zimy. W Windsor Eric pracuje nad szkoleniem nowego pokolenia operatorów ciężkich pojazdów. Firma Ross’ Towing zajmuje się jeszcze cięższym ratownictwem drogowym niż dotąd, a Herb’s Towing odbudowują swój zespół po poważnych problemach. Pojawiają się także nowe firmy, nowe twarze i nowe historie. Na autostradzie 401 szaleją burze, dochodzi do dziwnych wypadków, a ratownicy, drogowcy i ekipy ciężkiej pomocy drogowej pracują na granicy swoich możliwości, ale zamknięcie drogi nie wchodzi w grę! Premiera 3. sezonu programu „Autostrada 401” odbędzie się 6 października o 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore.

Sprawdź godziny emisji audycji „Autostrada 401” w PROGRAMIE TV

Program „Autostrada 401” opowiada historie pracowników służb walczących o utrzymanie ruchu na jednych z najczęściej uczęszczanych i bezlitosnych dróg na świecie. Każdego dnia autostradami o numerach 400 w Kanadzie przejeżdża blisko pół miliona pojazdów. Od przejezdności tych tras uzależniony jest zarówno przemysł, jak i tysiące osób codziennie z nich korzystających. Kiedy zdarza się katastrofa, rosnąca presja, aby usunąć przeszkody i otworzyć drogi jest czasami nie do wytrzymania. Policja i Ministerstwo Transportu polegają na operatorach ciężkiego sprzętu ratowniczego. Ci ludzie są gotowi do pracy zaledwie kilka centymetrów od otwartych pasów i pędzących samochodów.

W 3. sezonie serii „Autostrada 401” widzowie będą mogli śledzić dalsze losy członków wszystkich ekip pracujących nad utrzymaniem dróg. Sonny zrezygnuje z pracy w Steve’s Towing, aby prowadzić rotator – szczytowe osiągnięcia technologiczne wśród ciężkich pojazdów ratownictwa drogowego. Czy podoła nowemu zadaniu i zaostrzonej kontroli? Bubba Semple, operator wielkiej maszyny do odśnieżania, również ma szansę na awans, obawia się jednak, że nie sprosta wyzwaniom.

Żółtodziób Collin otrzyma od reszty zespołu wotum zaufania. Jednak zwykła pomyłka w obliczeniach sprawi, że znajdzie się w niebezpieczeństwie, a jego przyszłość w firmie stanie pod znakiem zapytania. Nieopodal szalejąca rzeka zniszczy most i wyrzuci na brzeg wywrotkę, przez co drużyna z Ross’ Towing będzie musiała podjąć jeszcze bardziej skomplikowane działania niż te, do których byli przyzwyczajeni do tej pory.

Z kolei na wschodnim krańcu prowincji, Andrew Vink będzie powoli przystosowywać się do pozycji lidera w Herb’s Towing. Jednak w załodze dojdzie do poważnych zmian, przez co Andrew będzie zmuszony do odbudowania swojego autorytetu. David Davidson jest gotowy do starcia z każdym wrakiem, który pojawi się na jego drodze, ale w tym sezonie stoczy również osamotnioną walkę, która ostatecznie zakończy jego karierę. Weteran Onne van Hoek i zgrana ekipa z Algonquin Towing wyruszy na trasę 50 letnim sprzętem Po pięciu dekadach pracy, Onne w końcu trafi na wrak, który może pokonać jego zabytkowe pojazdy.

„Autostrada 401” to program o ludziach, którzy ścigając się z czasem muszą stawić czoła niewiarygodnym wyzwaniom i nieludzkim warunkom pogodowym.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PROGRAMIE TV

Premiera 3. sezonu w środę 6 października o 22:00 na Polsat Viasat Explore. Kolejne odcinki w środy o tej samej porze (po dwa odcinki).

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *