Skomplikowane zagadki, cienka granica między dobrem a złem i wyjątkowo inteligentny policjant, dla którego żadne pytanie nie może zostać bez odpowiedzi… Stopklatka TV przygotowała dla swoich widzów premierę – 4. sezon psychologicznego kryminału “Luther”.

Zmagający się z nieprzewidywalnymi przestępcami, ale także z własnym charakterem i ukrytymi głęboko demonami policjant, w którego postać wcielił się Idris Elba, musi znaleźć odpowiedzi na kolejne pytania. Tym razem przebiegły morderca zostawia znaki swoich zbrodni, perfekcyjnie zacierając przy tym ślady swojej tożsamości. Luther, wciągnięty w kolejne dochodzenie, nie ma chwili do stracenia. Musi zapomnieć o wszystkich swoich problemach i zaangażować się w sprawę. Czy i tym razem detektyw będzie musiał działać na granicy prawa? Co okaże się skuteczniejsze, twarde dowody czy niezastąpiona intuicja doświadczonego policjanta? Czwarty sezon “Luthera” już 21 kwietnia 2016 roku o godzinie 23:55 w Stopklatce TV.

Za kreację detektywa Luthera, w kategorii najlepsza rola męska w miniserialu lub filmie telewizyjnym, Idris Elba został nagrodzony Złotym Globem. W czwartym sezonie serialu u boku Elby zobaczymy m.in. Dermota Crowleya (“Koneser”, “Babel”), Michaela Smileya (“Pachnidło: historia mordercy”, “Kochanice króla”), znaną z “Łowcy czarownic” Rose Leslie i występującą w “Strażnikach Galaktyki” Laurę Haddock.

Źródło: Stopklatka