4. urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Wiosną na antenie Polskiego Radia Dzieciom nie zabraknie nowości. Oprócz zmian w ramówce i atrakcyjnych konkursów, pojawi się m.in. wspólny, urodzinowy projekt przygotowany razem z Radiowym Centrum Kultury Ludowej. A to dlatego, że 1 kwietnia zarówno Polskie Radio Dzieciom, jak i RCKL świętować będą swoje urodziny!

Z tej okazji przez cały tydzień w wielu tematach audycji pojawi się w różnych wariacjach i konfiguracjach liczba „4″: 4 pory roku, 4 ręce, zwierzaki na 4 litery, instrumenty 4-strunowe i wiele, wiele innych.

Stacja startuje z „I Konkursem Dziecięcych Talentów”. To inicjatywa Polskiego Radia Dzieciom mająca na celu odkrywanie i promocję najbardziej utalentowanych Słuchaczy w trzech kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-9 lat oraz 10-13 lat. Zadaniem konkursowym będzie zaśpiewanie dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowanie wiersza.

To konkurs dla wszystkich, którzy marzą o tym, żeby stanąć na scenie, uwielbiają śpiewać lub recytować wiersze i zawsze chcieli nagrać swoją płytę. Teraz mogą zaprezentować się na Dziecięcej Scenie Muzycznej Polskiego Radia Dzieciom i sięgnąć po swoje marzenia! Konkurs umożliwi nie tylko rozwijanie dziecięcych pasji, edukację muzyczną i oswajanie ze sceną estradową. To także szansa na realizację jeszcze jednego, jeśli nie największego marzenia każdego artysty, czyli wzięcie udziału w nagraniu płyty.

Kolejną nowością na antenie Polskiego Radia Dzieciom wraz z początkiem kwietnia będzie audycja „Źródełko” tworzona we współpracy z RCKL – Radiowym Centrum Kultury Ludowej. „Źródełko” to skierowana do najmłodszego odbiorcy półgodzinna, cotygodniowa audycja, przybliżająca polską kulturę ludową – przede wszystkim muzykę oraz tradycje świata. Autorzy poprzez atrakcyjną formę dźwiękową chcą zainteresować młodego słuchacza brzmieniem ludowych instrumentów, anegdotami o życiu dawnej wsi i egzotycznymi legendami z różnych stron świata. Poza stałymi elementami, audycję wypełni muzyka świata i polska muzyka inspirowana tradycją. Emisja programu w każdą niedzielę o godz. 11:00. Audycję poprowadzi Hanna Szczęśniak, dziennikarka RCKL. To także wspólny urodzinowy projekt – swoje 4. urodziny obchodzić będzie Polskie Radio Dzieciom, a 25. Radiowe Centrum Kultury Ludowej. Z tej okazji przez cały tydzień w wielu audycjach zaproponowana zostanie zabawa skojarzeniami z cyfrą „4″.

Na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 1 kwietnia pojawi się jeszcze jeden konkurs. „O czym one mówią?” to krótkie zagadki dla dzieci, ogłaszane zawsze w poniedziałek o godz. 7.30. Zadaniem słuchaczy będzie nadesłanie prac plastycznych. Rozwiązanie konkursu nastąpi w kolejnym poniedziałkowym Poranku. Do wygrania jak zawsze atrakcyjne nagrody!

4. urodziny anteny Polskiego Radia dla najmłodszych, to także doskonała okazja do spotkań ze słuchaczami, dlatego świętowane będą również 5 i 6 kwietnia w Chrzanowie, podczas Festiwalu „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”.

Ponadto podczas całego urodzinowego tygodnia (między 1 a 7 kwietnia), na antenie Polskiego Radia Dzieciom pojawią się audycje nawiązujące do spotkań ze słuchaczami, a także relacje z nich. Każde dziecko może również zadzwonić do radia i osobiście złożyć antenie życzenia oraz wziąć udział w licznych zabawach.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *