40. Bieg Piastów w TVP Polonia

W sobotę, 5 marca 2016 roku, TVP Polonia przeprowadzi bezpośrednią relację z Jakuszyc, gdzie zostanie rozegrany FIS Worldlopped Cup na dystansie 54 km techniką klasyczną (CT). Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bieg Piastów, czyli Festiwal Narciarstwa Biegowego jest najstarszą i największą imprezą narciarską w Polsce. W 1995 roku został włączony do Europejskiej Ligi Biegów Długodystansowych Euroloppet, a od 2008 roku zrzeszony jest w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długodystansowych Worldloppet. W zeszłym roku, po raz pierwszy w Polsce, odbył się Marathon Cup, czyli bieg na dystansie 50 km w stylu klasycznym, należący do cyklu Worldloppet Cup, czyli Pucharu Świata w Maratonach Narciarskich.

W sobotę, 5 marca, z Polany Maliszewskiego wystartują uczestnicy tegorocznego biegu głównego na dystansie 54 km techniką klasyczną, którzy będą walczyć zarówno o Puchar Świata, jak i Puchary TVP Polonia.

Bieg Piastów to nie tylko doskonała okazja do popularyzacji biegów narciarskich, czy promocji zdrowego stylu życia, ale także do spotkań i wspólnego świętowania wszystkich sympatyków sportu, niezależnie od wieku i kraju zamieszkania.

Transmisja biegów narciarskich w TVP Polonia w sobotę, 5 marca o godzinie 10:50, 12:30, 13:40 i 15:00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *