40. Festiwal Filmowy w Gdyni na antenach TVP

Jubileuszową Galę Wręczenia Nagród Festiwalu Filmowego w Gdyni zobaczą widzowie Telewizji Polskiej. Retransmisja wydarzenia 19 września 2015 roku w TVP2 HD o godzinie 22:15, a także w TVP Rozrywka o godzinie 1:00 i w TVP Kultura w niedzielę o godzinie 12:30. Również widzowie TVP Polonia będą mogli zobaczyć tę uroczystość o godzinie 3:55 w nocy w soboty na niedzielę oraz w niedzielę o godzinie 14:40. TVP2 HD zaprasza również na relację z czerwonego dywanu, a TVP Kultura na premierę filmu „W mgnieniu oka – 40 lat festiwalu polskich filmów fabularnych” w reżyserii Michała Bielawskiego. Festiwal, który odbywa się w dniach 14-19 września, na bieżąco relacjonują dziennikarze TVP Regionalna i TVP INFO.

Na jubileuszowej, 40. Gali Wręczenia Nagród Festiwalu Filmowego w Gdyni obecna będzie Dwójka. 19 września, w sobotę, o godzinie 19:50 widzowie Dwójki zobaczą relację z czerwonego dywanu, a o godzinie 22:15 retransmisję uroczystego rozdania nagród Festiwalu. Jedną z nagród 40. Festiwalu Filmowego wręczy Janusz Daszczyński, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Gala zamknięcia jubileuszowej edycji festiwalu będzie okazją do wielu wspomnień – przede wszystkim filmowych. Platynowe Lwy otrzyma w tym roku Tadeusz Chmielewski, reżyser i scenarzysta, twórca popularnych komedii, m.in. „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Ewa chce spać”, czy „U Pana Boga za piecem”. W części artystycznej zaprezentowane zostaną piosenki w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, Soni Bohosiewicz i Jerzego Stuhra, Grażyny Szapołowskiej i Jana Nowickiego oraz Joanny Kulig. Historię festiwalu w dowcipny sposób zilustrują fragmenty wybranych filmów z nowymi ścieżkami dialogowymi. Galę poprowadzą: Grażyna Torbicka i Tomasz Kot. Wcześniej, o godzinie 17:15, także w TVP2 HD magazyn „Kocham Kino” na żywo z Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Po relacji w TVP2 HD na powtórkę czerwonego dywanu o godzinie 00:50 oraz gali o godzinie 1:00 zaprasza TVP Rozrywka. TVP Polonia pokaże uroczystość wręczenia nagród w niedzielę o godzinie 3:55 oraz 14:40.

Galę zamknięcia jubileuszowego festiwalu zobaczą także widzowie TVP Kultura w niedzielę o godzinir 12:30, a wcześniej o godzinie 12:15 czerwony dywan. W sobotę, 19 września, o godzinie 19:05 TVP Kultura pokaże również premierowo własną produkcję, film „W mgnieniu oka – 40 lat festiwalu polskich filmów fabularnych” w reżyserii Michała Bielawskiego. To montażowy film dokumentalny podsumowujący 40 lat istnienia najważniejszej imprezy filmowej w Polsce. Wcześniej TVP Kultura pokazała transmisję z gali wręczenia nagród PISF oraz gali otwarcia, którą prowadzili: Katarzyna Janowska, dyrektor TVP Kultura i Max Cegielski. Ponadto od wtorku do piątku TVP Kultura codziennie relacjonuje festiwal (około godziny 22:00 oraz trzy powtórki w ciągu 24 h) w ramach studia festiwalowego.

Dodatkowo relacje z Festiwalu w TVP Regionalna – codziennie relacje reporterskie w programie informacyjnym „Dziennik Regionów”, a także w programie „Co niesie dzień”. Bieżące relacje również w TVP INFO.

Telewizja Polska jest współorganizatorem festiwalu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *