47. Super Bowl w Polsacie Sport

W nocy z 3 na 4 lutego (z niedzieli na poniedziałek) 2013 roku Polsat Sport pokaże finał ligi futbolu amerykańskiego NFL. W 47. Super Bowl, które zostanie rozegrane na stadionie w Nowym Orleanie, zmierzą się drużyny San Francisco 49ers i Baltimore Ravens.

Nieodłącznym elementem tego widowiska jest występ muzycznej gwiazdy w przerwie spotkania. Tym razem publiczności zaprezentuje się Beyonce. Co ciekawe, rok temu Madonnę obejrzało więcej ludzi niż sam mecz, bo około 114 mln. Przed rozpoczęciem finału hymn Stanów Zjednoczonych zaśpiewa natomiast Alicia Keys. 32-letnia laureatka 14 nagród Grammy zapowiedziała, że uczyni to w sposób, jaki nikt wcześniej nie robił.

Pod wieloma względami wyjątkowy będzie sam mecz. Trenerami 49ers i Ravens są bracia, odpowiednio 49-letni James Harbaugh i o rok starszy John. To pierwszy taki przypadek w historii Super Bowl. Nic dziwnego, że niezliczonej ilości wywiadów udzielają rodzice, a szczególnie ojciec Jack, który sam był trenerem uniwersyteckiej drużyny futbolowej.

Wcześniej bracia Harbaugh w roli szkoleniowców stanęli naprzeciw siebie przy okazji meczu w sezonie zasadniczym w 2011 roku. W Święto Dziękczynienia Ravens zwyciężyli u siebie 16:6.

Obie drużyny łączy coś jeszcze. Zarówno 49ers jak i Ravens wygrywali dotąd za każdym razem, kiedy docierali do wielkiego finału. Efektowniej prezentuje się dorobek ekipy z San Francisco, która była najlepsza pięć razy – w 1982, 1985, 1989, 1990 i 1995 roku. Zespół z Baltimore ma na koncie jedno trofeum – z 2001 roku.

47. Super Bowl

Niedziela (3 lutego)
San Francisco 49ers – Baltimore Ravens, godzina 00:00, Polsat Sport

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *