48. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni w TVP Kultura

W Konkursie Głównym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazło się 5 koprodukcji Telewizji Polskiej. O Złote i Srebrne Lwy powalczą: „Figurant” Roberta Glińskiego, „Raport Pileckiego” Krzysztofa Łukaszewicza, „Święty” Sebastiana Buttnego, „Fin del Mundo?” Piotra Dumały oraz „Kos” Pawła Maślony.

Sprawdź godziny emisji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w PROGRAMIE TV

Widzowie będą mogli śledzić najważniejsze wydarzenia na antenie TVP Kultura oraz w mediach społecznościowych. Codziennie w studiu festiwalowym gośćmi Katarzyny Sanockiej, Łukasza Adamskiego i Łukasza Jasiny będą wybitni twórcy filmowi.

Inauguracja studia festiwalowego w poniedziałek, 18 września o 22:05. W kolejnych dniach (od wtorku do piątku) festiwalowe studio będzie emitowane ok. 19.30 oraz po głównej pozycji filmowej dnia, a w sobotę o 14:20, 16:15 i 18:30. Codziennie w specjalnym wydaniu „Informacji kulturalnych”, dziennikarze TVP Kultura podsumują najważniejsze wydarzenia festiwalu.

W tym roku o nagrodę 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni walczy aż 45 filmów, w tym 16 w Konkursie Głównym, 25 w konkursie Filmów Krótkometrażowych oraz 4 w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.

Na transmisję z uroczystej gali zamknięcia 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, podczas której poznamy tegorocznych laureatów zapraszamy w sobotę 23 września o godz. 18.55 do TVP Kultura i TVP Kultura 2.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Po gali, o godz. 21:15 w programie „Za kulisami – FPFF Gdynia” Katarzyna Sanocka, Łukasz Adamski i Łukasz Jasina podsumują wydarzenie i porozmawiają o największych odkryciach tegorocznego festiwalu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *