48 godzin walki w Rajdzie Sardynii – na żywo w Motowizji

Szutrowa część sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata jest już w pełnym rozkwicie. Niedawna runda w Portugalii dostarczyła mnóstwo emocji, a ten trend z pewnością będzie kontynuowany podczas kolejnego rajdu na Sardynii, który od 30 maja do 2 czerwca, na żywo będziecie mogli oglądać w Motowizji.

Sprawdź godziny transmisji Rajdu Sardynii w PROGRAMIE TV

Włoska impreza, szósta runda tegorocznego sezonu WRC, niezmiennie stawia przed zawodnikami jedno z najtrudniejszych wyzwań w sezonie. W tym rajdzie wytrzymałość jest równie ważna co prędkość. Zdradliwe i wymagające trasy wystawiają na próbę nie tylko samochody i ich opony, ale także załogi.

Liczba zgłoszeń w najmocniejszej klasie Rally1 liczy osiem samochodów. Toyota Gazoo Racing wraca do swojego regularnego składu trzech aut. Kalle Rovanperä tym razem odpocznie, a Sébastien Ogier i Vincent Landais pojawią się na oesach po raz czwarty w tym roku.

Ogier przystępuje do rajdu na Sardynii po dwóch zwycięstwach z rzędu, w Chorwacji i Portugalii, co czyni go jedynym kierowcą z dwoma wygranymi na obecnym etapie czempionatu. Francuz celuje w piąty, rekordowy triumf w tym wydarzeniu. Takamoto Katsuta i Aaron Johnston wracają do zdobywania punktów dla zespołu i podobnie jak Elfyn Evans i Scott Martin, będą starali się zrehabilitować za rozczarowujący weekend w Portugalii.

Hyundai ponownie przystąpi do rywalizacji w składzie Thierry Neuville/Martijn Wydaege i Ott Tänak/Martin Jarveoja, a wspierał ich będą Dani Sordo i Candido Carrera. W stajni M-Sport Ford trwający sezon jest pełen kontrastów. Adrien Fourmaux i Alexandre Coria, pokazali nowy poziom dojrzałości, podczas gdy Grégoire Munster i Louis Louka, wciąż muszą znaleźć sposób na dorównanie formie swoich kolegów zespołowych.

Polacy w akcji

Klasa Rally2 zapowiada się jeszcze bardziej imponująco niż w Portugalii, z 45 załogami, z których 40 walczy o punkty w WRC2. W akcji nie zabraknie Polaków. Po udanym rozpoczęciu kampanii w Rajdzie Safari, do kolejnego wyzwania stają Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Dla duetu ORLEN Rally Team będzie to już szósty wspólny występ na włoskiej wyspie. Z pewnością będą liczyli na podobny wynik do tego z sezonu 2023, kiedy to triumfowali w stawce WRC2 Challenger i gościli na podium w WRC2. Drugi start w tym roku zaliczą również Daniel Chwist i Kamil Heller.

48 godzin walki

Tegoroczna odsłona rajdu ma kompaktowy charakter. 21 edycja, z bazą w historycznym mieście Alghero na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy, obejmuje bowiem szesnaście odcinków specjalnych liczących 266 kilometrów. Walka na wąskich i szybkich oesach, często w nieprzewidywalnych warunkach, zamknie się w czasie 48 godzin.

Rajd Sardynii przebiega w eksperymentalnym, skróconym formacie, ale z pewnością emocji nie zabraknie. Zwłaszcza ostatnia edycja pokazała, że na Sardynii pogoda może naprawdę namieszać. Trzymamy kciuki za wszystkich, ale zwłaszcza za naszych rodaków. Liczymy na świetne wyniki Kajetana z Maćkiem oraz Daniela i Kamila – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Wszystkie odcinki specjalne Rajdu Sardynii tradycyjnie na żywo pokaże Motowizja. Zawody komentować będą Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Krzysztof Woźniak, Marcin Wyrzykowski, a także goście specjalni: zawodniczka rajdowa i rallycrossowa Małgorzata Prus, kierowca rajdowy z doświadczeniem w WRC, a w ostatnich latach reporter podczas rund RSMP Szymon Kornicki oraz rajdowy mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *