5 dni pełnych atrakcji na 5. urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom ma już 5 lat! Z okazji 5. urodzin cyfrowa i całodobowa stacja dla dzieci i rodziców świętować będzie przez 5 dni. Od 1 kwietnia w urodzinowym programie znajdą się konkursy, koncerty i oczywiście prezenty. Słuchacze będą mogli wziąć aktywny udział w przygotowanych atrakcjach telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób stacja przyłącza się do akcji #zostańwdomu i zachęca do słuchania audycji przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+.

Polskie Radio dzieciom od 5 lat bawi i uczy najmłodszych oraz wspiera rodziców, opiekunów i nauczycieli. Od 23 marca na stronie polskieradiodzieciom.pl trwa wielkie odliczanie do rozpoczęcia obchodów piątych urodzin stacji. 1 kwietnia już od samego rana wręczane będą pierwsze upominki. Prezenty otrzymają słuchacze, którzy w czasie audycji „Poranek” (godz. 7.00-10.00) zadzwonią do studia i złożą urodzinowe życzenia. A jeśli dzieci zamiast telefonicznych życzeń zdecydują się na przygotowanie laurki, dziennikarze zapewniają, że wszystkie prace przesyłane od 2 do 5 kwietnia na adres: dzieci@polskieradio.pl, umieszczone zostaną w specjalnie przygotowanej galerii na stronie i Facebooku Polskiego Radia Dzieciom.

W piątek 3 kwietnia, czyli podczas trzeciego dnia urodzin, ogłoszony zostanie II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. To kolejna odsłona wydarzenia cieszącego się ogromną popularnością wśród dzieci, które uwielbiają śpiewać lub recytować wiersze. Konkurs ma na celu odkrywanie i promocję słuchaczy, którzy marzą o nagraniu płyty i występie na prawdziwej scenie. Zeszłoroczny sukces wydarzenia udowodnił, że utalentowanych młodych twórców nie brakuje. W ubiegłym roku spośród blisko 700 zgłoszeń jury wybrało 28 laureatów, którzy wystąpili w uroczystym koncercie. Gościem specjalnym gali była Natalia Kukulska, zasiadająca również w jury konkursu. Artystce na scenie towarzyszył kompozytor i gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski. W sobotę i niedzielę, 4 i 5 kwietnia o godz. 18.00 Polskie Radio Dzieciom zaprasza na godzinną retransmisję koncertu laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów, który odbył się 23 listopada ub.r.

Ponadto wiosną br. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się dwupłytowy album nagrany z udziałem laureatów konkursu. Więcej informacji oraz regulamin konkursu pod adresem: konkurstalentow.polskieradio.pl.

To jednak wciąż nie koniec atrakcji! W urodzinowym programie nie zabraknie też m.in. koncertu pełnego życzeń w wykonaniu… dzieci. 5 kwietnia, ostatniego dnia obchodów 5. urodzin Polskiego Radia Dzieciom słuchacze, którzy na antenie stacji zaśpiewają wybraną przez siebie, dowolną piosenkę lub wyrecytują wiersz, otrzymają drobny upominek.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *