5. sezon Alior Bank Ultraliga w Polsat Games

Alior Bank Ultraliga, flagowy projekt Polsat Games, oficjalna liga regionalna League of Legends startuje z piątym sezonem rozgrywek. Już we wtorek, 19 stycznia, osiem drużyn rozpocznie walkę o nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce na EU Masters. Transmisja równolegle na antenie Polsat Games oraz w Internecie.

Sprawdź godziny emisji Alior Bank Ultraligi w PROGRAMIE TV

Nadchodzący sezon Ultraligi będzie szóstą edycją rodzimych rozgrywek, które wchodzą w skład trzynastu lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, twórcą gry League of Legends. Już w przyszły wtorek osiem drużyn rozpocznie walkę o oficjalny tytuł Mistrza Polski, nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce w międzynarodowym turnieju EU Masters. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać w każdy wtorek i środę od godziny 17:00, równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

Poziom polskich zawodników po raz kolejny zaowocował zwycięstwami na arenie międzynarodowej. Przełożyło się to na liczną reprezentację naszego kraju w najważniejszych europejskich rozgrywkach LEC, a także w pozostałych ligach regionalnych. Ultraliga bez zmian znajduje się w składzie 4 lig, które otrzymają 3 miejsca na EU Masters, z czego 2 prowadzące bezpośrednio do głównej fazy rozgrywek. Oznacza to, że w letniej edycji prestiżowego europejskiego turnieju kolejny raz zobaczymy 3 polskie formacje. Ważne sukcesy zapewniły również dodatkowe wsparcie dla graczy Ultraligi. Od teraz każdy zawodnik będzie wpisywany do globalnej bazy kontraktów Riot Games. To między innymi dużo szersze perspektywy na rozwój profesjonalnej kariery na wyższych szczeblach rozgrywek, a także dodatkowe zabezpieczenia i możliwości dla organizacji.

Wśród uczestników 5. sezonu Ultraligi znajdziemy zwycięzców poprzedniej odsłony – K1CK i wicemistrzów Ultraligi oraz złotych medalistów EU Masters – AGO ROGUE. Do walki o miano najlepszej drużyny w kraju ponownie staną także Illuminar Gaming, 7more7 Pompa Team i Gentlemen’s Gaming, a devils.one zanotuje wielki powrót po edycji przerwy. Nieco świeżości wprowadzą z kolei ultraligowi debiutanci: Team ESCA Gaming oraz formacja Komil & Friends.

Znany z poprzednich edycji format fazy playoff zastąpi nowy system. Włodarze zdecydowali się na wprowadzenie większego balansu poziomu w późniejszym etapie – od tej pory do rozgrywek pucharowych awansuje 5 formacji. Rundę inaugurującą drabinkę wygranych otworzy spotkanie 2. i 3. miejsca, zwycięzca zmierzy się z 1. slotem fazy zasadniczej w walce o finał 5. sezonu Ultraligi. Drugi zespół trafi natomiast do drabinki przegranych, gdzie rywalizować będzie z triumfatorem starcia miejsc 4. i 5. W ostatnim spotkaniu przed wielkim finałem dotychczasowy zwycięzca drabinki przegranych stanie naprzeciwko przegranego walki o finał drabinki wygranych. Dwóch finalistów wejdzie do ostatniego pojedynku o puchar 5. sezonu Ultraligi.

Organizacje tym razem nie muszą martwić się o swój udział w przyszłym sezonie Ultraligi, z uwagi na zapewnione miejsce w obu tegorocznych splitach. Turniej promocyjny odbędzie się dopiero w sezonie letnim. W 2. Dywizji istotną zmianą będzie redukcja liczby drużyn z 8 do 6, natomiast możliwość spadku po każdym splicie nadal istnieje. Dwie drużyny z najwyższą liczbą punktów po obu sezonach zakwalifikują się do turnieju promocyjnego. Otwarte kwalifikacje do drugoligowych zmagań odbędą się 25 oraz 28 stycznia, a rozgrywki zasadnicze wystartują już 1 lutego. 2. Dywizja Ultraligi jak zawsze jest szansą dla aspirujących komentatorów. Prawa do transmisji są otwarte, co oznacza, że każdy może spróbować swoich sił.

W dobie zamkniętych aren organizatorzy zdecydowali się przygotować miejsce, w którym widzowie będą mogli jeszcze mocniej przeżywać meczowe emocje. Dla aktywnych członków społeczności Ultraliga stworzyła więc kanał Discord – wirtualne trybuny przeznaczone nie tylko do kibicowania ulubionym drużynom. Kanał będzie bowiem oficjalną drogą wyboru MVP i zagrania tygodnia, a także typowania wyników spotkań. W ramach aktywacji pojawią się również panele Q&A oraz możliwość pogrania i bliższego poznania ekipy Polsat Games.

Studio w trakcie rozgrywek poprowadzą Dawid „Azonh” Letachowicz, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Tomasz „Magvayer” Filipiuk oraz Michał „Myha” Francuz.

Bez cienia wątpliwości rok 2020 był złotym okresem dla polskiego League of Legends. Srebro i złoto na EU Masters, Polacy na Mistrzostwach Świata, świetne występy indywidualne zawodników oraz umocnienie pozycji Ultraligi na Starym Kontynencie. W tym roku czeka nas jednak zmiana warty – mówi Michał Francuz, ekspert i komentator w Polsat Games. – W piątym sezonie Ultraligi nie zobaczymy popisów Woolite’a czy Shlatana, lecz z pewnością wszystkich ucieszy informacja o kilku ksywach, które powróciły na polskie podwórko. Bez dwóch zdań czeka nas istna mieszanka wybuchowa, obok której żaden fan League of Legends nie może przejść obojętnie.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Games w PROGRAMIE TV

Ultraliga to flagowa produkcja Polsat Games. Do tej pory stacja wyemitowała ponad 540 godzin polskiego League of Legends na żywo. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *