8. sezon „Fajnej Polski Zimą” w TVP Polonia

W niedzielę, 8 stycznia o godz. 15.05 TVP Polonia zaprasza na premierowy odcinek nowego sezonu programu „Fajna Polska Zimą”. W pierwszym odcinku prowadzący Paulina Drażba i Przemysław Toczek pokażą widzom ziemię łódzką, jej tajemnice, ciekawostki i atrakcje kulturalne.

Sprawdź godziny emisji audycji „Fajna Polska” w PROGRAMIE TV

W najnowszym sezonie „Fajnej Polski Zimą” prowadzący odwiedzą góry, polskie morze, jeziora, malownicze niziny oraz sanatoryjne miejscowości pełne atrakcji kulturalnych i sportowych. W programie będzie, jak do tej pory, dużo informacji historycznych opowiemy m.in. o nieznanych szerzej zabytkach sztuki sakralnej, a także informacji o regionalnej kuchni. Widzowie poznają również wspomnienia znanych osób związanych z odwiedzanymi przez nas miejscami, m.in.: Andrzeja Rybińskiego, Katarzyny Łaskiej, Anny Wyszkoni, a także artystów scen muzycznych z Bydgoszczy i Gdyni. Program odwiedzą również znani aktorzy m.in. Ireneusz Czop i animator Mariusz Wilczyński.

W pierwszym odcinku prowadzący odwiedzą Łęczycę, a także Centralny Łuk Turystyczny i średniowieczne Grodzisko. Spróbują regionalnej potrawy – żeberek z kapustą. W samej Łodzi czeka na widzów sporo atrakcji kulturalnych – wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej na wystawie poświęconej malarzowi profesorowi Stanisławowi Fijałkowskiemu, po której oprowadzi dziennikarzy znany na całym świecie animator Mariusz Wilczyński. W programie także wizyta w Teatrze Muzycznym w Łodzi, gdzie poznamy gwiazdy tej sceny – w tym Katarzynę Łaską, która śpiewała w trakcie ceremonii rozdania Oscarów. Będzie też sport i literatura, magiczny park świateł oraz muzyczna gwiazda Łodzi, Andrzej Rybiński.

W kolejnych odcinkach „Fajna Polska Zimą” odwiedzi m.in.: Ziemię Kłodzką, Bieszczady, Mazury, zawita także do Gdyni.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

„Fajna Polska Zimą” od 8 stycznia w niedzielę o godz. 15.05 w TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *