86. Parada Pułaskiego z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy na antenie TVP Polonia

W niedzielę, 1 października odbędzie się 86. Parada Pułaskiego, w której udział weźmie Prezydent RP Andrzej Duda. Transmisja wydarzenia na antenie TVP Polonia rozpocznie się o godzinie 18.15. Przed transmisją, w ramach specjalnego wydania programu „Polonia 24 – weekend” o godzinie 9.00 oraz 17.55, stacja wyemituje wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Sprawdź godziny emisji audycji „Polonia 24” w PROGRAMIE TV

Relację na żywo z Parady Pułaskiego poprowadzą Klaudia Carlos i Kamil Smerdel. Reporterzy opowiedzą o największym święcie amerykańskiej Polonii, o poczuciu wspólnoty i manifestacji polskości – przybliżą postać Kazimierza Pułaskiego, dowódcy konfederacji barskiej, ojca amerykańskiej kawalerii, bohatera, który od lat jednoczy dwa narody. Prowadzący zajrzą też za kulisy przygotowań do Parady, pokażą między innymi, jak powstają słynne rydwany od lat uświetniające tę imprezę.

Nie może nas zabraknąć na Paradzie Pułaskiego. To kolejny akcent obchodów 30-lecia TVP Polonia. Nie tylko będziemy transmitować dla naszych widzów to wyjątkowe dla amerykańskiej Polonii święto, ale także staniemy się jego aktywnymi uczestnikami. Zapraszamy na Paradę i przed telewizory! – powiedział Jakub Dybek, dyrektor – redaktor naczelny TVP Polonia.

Wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą zostanie wyemitowany 1 października o godzinie 9.00 oraz 17.55, zaś transmisja z Parady Pułaskiego rozpocznie się o godzinie 18.15 w TVP Polonia.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

Relacje reporterskie z przygotowań do Parady „Tu Polonia w USA – Parada Pułaskiego” emitowane będą na antenie TVP Polonia od soboty, 30 września.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *