Finn i Jake wracają do Krainy Ooo w nowej miniserii uhonorowanego nagrodą BAFTA i Emmy serialu “Pora na przygodę”. Emisja “Adventure Time: Elements” 5 sierpnia o godzinie 8:15 na antenie Cartoon Network.

“Adventure Time: Elements” opowiada o powrocie Finna i Jake’a do domu. Okazuje się, że w trakcie ich pobytu na morzu w Krainie Ooo zaszły olbrzymie zmiany. Bohaterowie będą musieli odszukać przyjaciół takich jak Lodowy Król, Królewna Balonowa i Królewna Ognia oraz dowiedzieć się, co dokładnie wydarzyło się pod ich nieobecność.

“Adventure Time: Elements” to już trzecia miniseria “Pory na przygodę”. Pierwsza, “Adventure Time: Stakes”, okazała się wielkim sukcesem w USA, gdzie była najchętniej oglądanym programem we wszystkich dziecięcych grupach docelowych. Kolejną, “Adventure Time: Islands”, w dniu premiery obejrzało 4 miliony widzów w USA.

“Pora na przygodę” to oryginalny serial Cartoon Network, który zdobył niezliczone nagrody, m.in. sześć nagród Emmy (12 nominacji), prestiżową Peabody Award oraz BAFTA (nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej). W 2015 roku serial zdobył nagrodę Emmy w kategorii “Wybitny krótkometrażowy program animowany”. “Porę na przygodę” stworzył Pendleton Ward, serial jest produkowany przez Cartoon Network Studios.

Premiera wszystkich ośmiu odcinków “Adventure Time: Elements” w sobotę 5 sierpnia o godzinie 8:15.

Źródło: Turner Broadcasting System