Alicja Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020

W niedzielę, 27 września odbył się finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior” podczas którego widzowie Dwójki i jury zdecydowali, że Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę w tegorocznej edycji dziecięcej Eurowizji.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

W finale programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior” wystąpiły trzy laureatki odcinków edycji specjalnej: Agata Serwin, Lena Marzec i Alicja Tracz. Podczas występów wokalistki wspierały gwiazdy, które gościnnie pojawiły się w studiu: Viki Gabor, Cleo oraz Dawid Kwiatkowski.

Każda z finalistek zaprezentowała dwie piosenki: jedną z odcinka w którym odniosła sukces oraz utwór przygotowany na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, którego Polska jest po raz kolejny gospodarzem.

Alicja Tracz ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Dziewczynka zachwyciła widzów i jurorów wykonaniem piosenki „Mam tę moc” oraz utworu przygotowanego na Eurowizję pt. „I’ll Be Standing” – jego autorami są Sara Chmiel-Gromala i Andrzej Gromala „Gromee”.

Eurowizja Junior 2020 to międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym dzieci – reprezentanci różnych państw, należących do Europejskiej Unii Nadawców, prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję. Po zeszłorocznej wygranej Viki Gabor, Polska ma szansę organizacji tego wydarzenia. W tym roku Eurowizja Junior ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbędzie się w specjalnej formule w Warszawie.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 odbędzie się 29 listopada.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *