„American Horror Story: Apokalipsa” na FOX

Mrok i śmierć wiszą w ciężkim, zwiastującym nadejście jesieni powietrzu. Wszystko to za sprawą zbliżającej się premiery serialu American Horror Story: Apokalipsa! Lepiej zamknijcie dom na cztery spusty, bo to nie będzie łagodna opowiastka, ale historia o wszystkim, co najgorsze, czyli apokaliptycznym końcu świata!

Sprawdź godziny emisji serialu „American Horror Story: Apokalipsa” w PROGRAMIE TV

Internet już od dawna huczy od komentarzy i domysłów na temat najnowszej odsłony antologii American Horror Story. Wiadomo jednak, że sezon ósmy realizowany będzie w formie crossovera (kontynuacja zawierająca elementy dwóch produkcji/sezonów) między pierwszym (Murder House) i trzecim (Sabat) sezonem, chociaż w ostatnich dniach pojawiły się plotki, że zobaczymy również nawiązania do Freak Show, Hotelu oraz Kultu. Wszystko za sprawą związanych z produkcją grafik pojawiających się w mediach społecznościowych, które pokazują znane z tych sezonów lokalizacje zniszczone przez „coś”, co spowodowało, że świat przestał istnieć. Co to mogło być? Zacznijmy od początku!

Pierwszy sezon serialu American Horror Story to mrożąca krew w żyłach historia pewnego domu, który zbudowany został przez Charlesa Montgomery’ego i jego żonę Norę. Doszło w nim do tragedii i od tej pory stał się miejscem wielu zbrodni, które wydają się mu przeznaczone. Wiele lat później posesja zostaje wykupiona przez rodzinę Harmonów, która przeprowadziła się z Bostonu do Los Angeles, by rozpocząć nowe życie. Nie są jednak świadomi, że w każdym kącie czai się niebezpieczeństwo. Gdy Vivien Harmon rodzi Antychrysta, wszystko zaczyna zwiastować zagładę…

Akcja trzeciego sezonu serialu dzieje się natomiast w Nowym Orleanie. Głównymi bohaterami są członkinie sabatu czarownic, z których Najwyższą, czyli czarownicą posiadającą pełnię sił magicznych, jest Fiona Goode. Córka Fiony prowadzi szkołę dla czarownic, w której uczennice rywalizują ze sobą o przejęcie po Goode tytułu Najwyższej. Przybywa tam również Zoe, która skrywa straszliwy sekret.

Nadchodzący sezon bez wątpienia będzie czymś, co do tej pory nie pojawiło się jeszcze w ramach opowieści serwowanych nam przez American Horror Story. Sam twórca Ryan Murphy przyznał jakiś czas temu, że akcja dziać się będzie w niedalekiej przeszłości:

Myślę, że ludziom spodoba się to, co zrobiliśmy. Jedyne, co mogę zdradzić, to, że akcję umieściłem w przyszłości, a nigdy dotąd tego nie robiłem.

Odkąd w internecie pojawił się plakat zapowiadający ósmy sezon serialu, na forach aż wrze od prób interpretacji oraz domysłów, co może wydarzyć się w najnowszej jego odsłonie. Potwierdziło się jedno z najpopularniejszych przypuszczeń, jakoby diabelskie dziecko z plakatu sezonu ósmego miało oznaczać powrót Michaela Langdona – Antychrysta w ciele małego dziecka, znanego z pierwszego sezonu. Langdon wróci już jednak jako dorosły mężczyzna, a w jego postać wcieli się Cody Fern (Zabójstwo Versace: American Crime Story).

Co jeszcze czeka nas w najnowszej odsłonie antologii? W jednym z wywiadów Ryan Murphy uchyla rąbka tajemnicy:

W najnowszym sezonie zobaczycie wiele powrotów waszych ulubionych aktorów. Może nawet w podwójnych rolach. Sezon ósmy będzie zupełnie inny niż to wszystko, co robiliśmy do tej pory, i jest w tym pewien haczyk… Mogę zdradzić, że w odcinku piątym wydarzy się coś wielkiego!

Prawdziwi fani produkcji Murphy’ego przypuszczają, że każdy sezon American Horror Story ma odzwierciedlać kręgi piekieł znane z Boskiej Komedii Dantego. Zresztą potwierdził to sam Ryan Murphy na swoim Instagramie. Siedem z nich zostało już „obsadzonych”, a więc zostały tylko dwa: żądza i przemoc. Można się więc domyślić, że najnowszy sezon będzie obsadzony w konwencji jednego z dwóch ostatnich kręgów.

W American Horror Story: Apokalipsa szykują się też wielkie powroty! Do obsady powrócili: Sarah Paulson, Evan Peters, Jessica Lange, Kathy Bates, Frances Conroy, Lily Rabe, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Gabourey Sidibe, Connie Britton, Dylan McDermott, Cheyenne Jackson, Adina Porter, Billie Lourd, Billy Eichner, Leslie Grossman, Erika Ervin i Stevie Nicks. Natomiast po raz pierwszy w antologii American Horror Story wystąpią Joan Collins i Cody Fern.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Teasery zapowiadające serial zdecydowanie przygotowują fanów na to, że seans przeznaczony jest dla widzów o silnych nerwach. Nowy sezon American Horror Story: Apokalipsa przyprawi nas o koszmary już 13 września o godz. 23:00 tylko na kanale FOX!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *