Angielski serial kryminalny „McMafia” w TVP2

Od 18 maja o godz. 22:55 TVP2 zaprasza na angielski dramat kryminalny „McMafia” w reżyserii Jamesa Watkinsa, który opowiada historię syna byłego moskiewskiego mafiosy, który stara się żyć uczciwie, jednak okoliczności powodują, że mężczyzna wkracza w świat przestępczy.

Sprawdź godziny emisji serialu „McMafia” w PROGRAMIE TV

Scenariusz serialu oparty został na bestsellerze „McMafia. Zbrodnia nie zna granic” autorstwa Mishorstwa Glenny. Autor spędził trzy lata, badając przestępczość zorganizowaną na całym świecie, śledził sieci osobistych kontaktów, zapewniających bossom przestępczego podziemia sukces i bezkarność.

Serial „McMafia” to opowieść o przetrwaniu i zemście, o walce człowieka z pokusami korupcji. Alex Godman (James Norton), jest synem byłego, mafiosa rosyjskiego wychowanym w Anglii. Mężczyzna stara się prowadzić legalne interesy – zarządza w Londynie funduszem inwestycyjnym. Układa sobie spokojne życie z dziewczyną, Rebeccą Harper (Juliet Rylance). Wszystko zmienia się, kiedy dawna przeszłość powraca i Alex zostaje wciągnięty w wojnę między rosyjskim, a izraelskim podziemiem finansowym. Chcąc chronić swoją najbliższą rodzinę, wkracza w świat przestępczy. Młody londyńczyk pomaga prać pieniądze inwestorowi z Tel Awiwu, który chce przejąć narkotykowe interesy w Indiach i w Europie.

Dla nas niezwykle ważna była autentyczna międzynarodowa obsada serialu. Kiedy przedstawialiśmy Rosję, chcieliśmy to zrobić w języku rosyjskim, dlatego potrzebowaliśmy obsady rosyjskich aktorów. Myślę, że publiczność jest teraz zbyt wyrafinowana, aby angielski aktor udawał rosyjski akcent, to jest fałszywe. Chcieliśmy znaleźć najlepszych aktorów w różnych krajach – Rosji, Izraelu, Gruzji, Czechach itp. Fantastycznie było pracować z ludźmi z różnych regionów… – twierdzi reżyser James Watkins (BBC Blogs).

W 2019 roku serial „McMafia” został nagrodzony w Nowym Jorku „Międzynarodową Nagrodą Emmy” dla najlepszego serialu dramatycznego oraz nominowany do nagrody „Złota Szpula – Najlepszy montaż muzyki w odcinku serialu”.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Obsada: James Norton (Alex Godman), David Strathairn (Semiyon Kleiman), Juliet Rylance (Rebecca Harper) i inni.

Reżyseria: James Watkins. Produkcja: Wielka Brytania, 2018

Serial „McMafia”, 8 odcinków, w poniedziałki od 18 maja, o godz. 22:55, w TVP2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *