Anita Lipnicka z premierowymi piosenkami na koncercie w radiowej Trójce

W niedzielę 17 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Anita Lipnicka z zespołem The Hats. Podczas koncertu w Trójce wokalistka, która najlepiej czuje się w klimatach alternatywnego popu i rocka, zaprezentuje m.in. – przedpremierowo! – materiał ze swojego najnowszego, wydanego kilka tygodni temu albumu „Miód i dym”.

Jak sugeruje tytuł albumu, znalazły się na nim utwory o bardzo zróżnicowanej temperaturze i ładunku emocjonalnym. Jest tam kilka ballad, przesiąkniętych miodową słodyczą, ale także sporo bardziej łobuzerskich, męskich w klimacie kompozycji, opartych na rasowych brzmieniach i konkretnych riffach poszczególnych instrumentów – wyjaśnia Anita Lipnicka. Wydany 17 listopada „Miód i dym” to szósty solowy krążek w karierze wokalistki, która nagrała przecież ponad drugie tyle albumów – zarówno z grupą Varius Manx, jak i w duecie z Johnem Porterem.

Na płycie znalazł się repertuar inspirowany przede wszystkim amerykańskim folkiem i alt-country, ale sporo tu także bluesa oraz porcja dobrego, radiowego popu, by wymienić trzy znakomite single, czyli: „Ptaśka” (dotarł jesienią ubiegłego roku do 2 miejsca na „Liście Przebojów Programu 3”), niedawny przebój „Z miasta” oraz najnowszą propozycję z tego wydawnictwa, czyli „Raj” (na tę piosenkę cały czas można głosować w zestawieniu „LP3”).

Jeszcze nigdy tworzenie nie sprawiało mi tyle przyjemności. A energia, jaką udało nam się uchwycić na tym krążku, jest odzwierciedleniem różnorodnych stanów ducha i przepływu emocji między nami. Jest tu do czego się pośmiać, i do czego popłakać. Dawno nie nagrałam płyty tak zróżnicowanej dynamicznie, gdzie poczucie humoru i dystans przeplata się z pejzażami pełnymi wewnętrznej zadumy czy uniesienia – dodaje Anita Lipnicka zapraszając słuchaczy Trójki do wysłuchania jej pierwszego występu z nowym materiałem – oczywiście na antenie Trójki.

Początek koncertu i transmisji na antenie Programu 3 w niedzielę 17 grudnia od godz. 19.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *