Anna Maria Jopek i Kuba Badach poprowadzą „Markomanię” w Trójce

Znamy ich przede wszystkim jako znakomitych wokalistów. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jakiej muzyki słuchają na co dzień Anna Maria Jopek i Kuba Badach? Będzie się można o tym przekonać w najbliższe październikowe weekendy. A to dlatego, że wspomniani artyści przyjęli zaproszenie Programu 3 do poprowadzenia – w zastępstwie Marka Niedźwieckiego, który przebywa na urlopie w ukochanej Australii – jego autorskiej audycji „Markomania”.

Kuba Badach od wielu lat z powodzeniem muzykuje i śpiewa w swoim pop-rockowym zespole Poluzjanci oraz około-jazzowym projekcie Bernarda Maselego – The Globetrotters. Współpracował też z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej, takimi jak m.in. Kayah, Robert Janson, Ania Szarmach, Dorota Miśkiewicz i grupa Carrantuohill. Czy tak szerokie zainteresowania muzyczne utalentowanego wokalisty to przypadek? Odpowiedź na to pytanie słuchacze Trójki znajdą w sobotę, 15 października 2016 roku, podczas najbliższego wydania „Markomanii”, do której muzykę wybierze i o niej opowie właśnie Kuba Badach.

Natomiast 29 października w roli muzycznej dziennikarki zadebiutuje w Trójce Anna Maria Jopek – znakomita wokalistka specjalizująca się w brzmieniach z okolic jazzu, soulu i world music. Jak zapowiada artystka, w jej „Markomanii” nie zabraknie muzyki, którą kocha i która ją inspiruje.

Ponadto 5 listopada audycję tę poprowadzi gościnnie Marcin Kydryński, gospodarz znanej i lubianej przez słuchaczy Trójki niedzielnej „Siesty”.

Natomiast na 22 października szykujemy prawdziwą niespodziankę i być może zarazem dziennikarski debiut roku – znanej wokalistki lub wokalisty – w roli prowadzącego „Markomanię”. Rozmowy trwają, dlatego nazwisko tej osoby podamy w najbliższym możliwym czasie – zapowiada Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.

„Markomanii” można słuchać na antenie Trójki w każdą sobotę w godzinach 10:05-12:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *