APTiF z wicedyrektorami

Zarząd Telewizji Polskiej powołał zastępców dyrektora nowo utworzonej Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej. Od 1 lipca br. stanowiska te powierzono: Małgorzacie Tytus, Henryce Walichnowskiej, Wacławowi Tylawskiemu i Wojciechowi Witkowskiemu.

Małgorzata Tytus – zastępca dyrektora ds. produkcji
W TVP pracuje od 1985 r. Była kierownikiem redakcji Kuriera Warszawskiego. Autorka i wydawca programów publicystycznych i informacyjnych dla TVP 1 (m.in. „Tylko w Jedynce”), TVP 3 (interwencyjny „Mediator”, który także prowadziła) i TVP Polonia. Autorka filmów dokumentalnych i reportaży. Ostatnio kierownik zespołu dziennikarzy, producentów i kierowników produkcji APAI. Wykładowca Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja telewizyjna).

Henryka Walichnowska – zastępca dyrektora ds. kreacji i rozwoju
Z TVP związana od 1985 roku. Od października 2011 roku do lutego 2012 roku pełniła obowiązki szefa Agencji Filmowej. Dotychczas była zastępcą dyrektora AF ds. ekonomiczno-produkcyjnych. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

Wacław Tylawski – zastępca dyrektora ds. techniki telewizyjnej i filmowej
W TVP pracuje od 1970 roku. Współtwórca telewizji kolorowej w Polsce. Członek wielu komisji Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Był dyrektorem Ośrodka Techniki Telewizyjnej. Ostatnio, od 2006 roku, zastępca dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej. Absolwent Politechniki Warszawskiej – Wydział Elektroniki.

Wojciech Witkowski – zastępca dyrektora ds. ekonomicznych
Z TVP związany od 1996 roku. Był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych OTTV. Uczestniczył we wdrażaniu wielu projektów zarządczych i informatycznych. Ostatnio pełnił funkcję kierownika działu planowania i analiz ekonomicznych APT.

Przypomnijmy, że 1 lipca stanowisko dyrektora APTiF objął Zbigniew Adamkiewicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *