Artur Ruciński w dwójkowym „Five o’clock”

W najbliższy czwartek, 8 maja o godzinie 17:00, gościem radiowej Dwójki w Studiu im. Władysława Szpilmana będzie śpiewak operowy Artur Ruciński.

Artur Ruciński to artysta, którego częściej można usłyszeć w Zurychu, Mediolanie, Bolonii czy Frankfurcie niż w Warszawie. Śpiewak debiutował 12 lat temu na deskach Opery Narodowej w stolicy w partii Oniegina, która do dziś należy do jego żelaznego repertuaru. Dziś trudno znaleźć w jego kalendarzu wolny termin. Śpiewa w najważniejszych teatrach operowych Europy – La Scali, La Fenice, Operze w Zurychu, Teatro Liceu czy berlińskiej Staatsoper, ale jest też kolejnym polskim śpiewakiem, który podbija nowojorską MET.

Podczas czwartkowego spotkania Agata Kwiecińska porozmawia z artystą o trudach życia na walizkach, wymarzonych rolach oraz tych, z którymi być może będzie się trzeba pożegnać. O publiczności, która bywa przychylna, ale i niezwykle wymagająca, a także o najważniejszych artystycznych spotkaniach, poszukiwaniu inspiracji i planach na przyszłość – nie tylko na deskach operowych, ale też w studiu nagraniowym.

„Five o’clock” – czwartek, 8 maja, godzina 17:00, Studio im. Władysława Szpilmana w głównej siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85.

Retransmisja audycji „Five o’clock” na antenie Dwójki w sobotę, 10 maja o godzinie 17:00.

Na słuchaczy pragnących wziąć udział w audycji nadawanej na żywo czekają darmowe wejściówki – wystarczy napisać na adres: fiveoclock@polskieradio.pl.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *