Australijski miniserial „Powrót do Edenu” na CBS Europa

Bogata żona, morderczy mąż, metamorfoza i… zemsta – to właśnie czeka widzów miniserialu australijskiego pt. „Powrót do Edenu”, przedstawiającego losy szukającej szczęścia bogaczki, która pada ofiarą zdrady i spisku męża oraz przyjaciółki. Na zrealizowaną w niezwykłych plenerach antypodów produkcję, łączącą w sobie elementy dramatu, thrillera i romansu, kanał CBS Europa zaprasza od 6 do 8 kwietnia od 19:00 (po dwa odcinki).

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Europa

Stephanie Harper, dziedziczka jednej z największych australijskich fortun, po raz trzeci wychodzi za mąż. Jej wybrankiem jest przystojny Greg Marsden. Ciepła, niezbyt atrakcyjna oraz niepewna siebie kobieta bezgranicznie ufa nowemu mężowi. Para postanawia spędzić miesiąc miodowy w posiadłości rodziny Harperów – Edenie. Dołącza do nich najlepsza przyjaciółka Stephanie, Jilly Stewart. Dla bohaterki to szczęśliwy czas z ludźmi, których kocha. Jednak Greg i Jilly nie są wobec niej szczerzy. Podczas wyprawy łowieckiej na krokodyle Marsden namawia kobiety na wycieczkę na mokradła i oglądanie zachodu słońca. Gdy Stephanie dostrzega ogromnego krokodyla zbliżającego się do łódki, Greg wpycha ją do wody i obserwuje jak zwierzę atakuje jego żonę. Okaleczoną i niepamiętającą kim jest kobietę znajduje mieszkający na odludziu staruszek, który ratuje jej życie. Dzięki pomocy chirurga plastycznego, doktora Marshalla, bohaterka jako Tara Welles wraca do Sydney, by zemścić się na ludziach, którzy ją zdradzili.

Twórcą i współproducentem australijskiego hitu telewizyjnego był Michael Laurence, zaś reżyserię powierzono Amerykance Karen Arthur. „Powrót do Edenu” łączy w sobie elementy dramatu, thrillera i romansu, ukazując losy szukającej szczęścia bogaczki, która pada ofiarą zdrady i spisku męża oraz przyjaciółki. Świat pięknych i bogatych – tak chętnie pokazywany w produkcjach telewizyjnych tamtego czasu – jest tu interesująco równoważony przez realizm. Zwłaszcza poprzez osadzenie części akcji w niezwykłych plenerach antypodów czy odwołania do kultury rdzennych mieszkańców Australii. W roli głównej wystąpiła popularna modelka i aktorka Rebecca Gilling, natomiast w postać przystojnego Grega Marsdena wcielił się James Reyne – uznany muzyk, wokalista zespołu Australian Crawl, dla którego był to aktorski debiut. Muzykę do serialu oraz rozpoznawalny motyw przewodni skomponował Brian May, ceniony australijski kompozytor, autor nagrodzonej przez Australian Film Institute ścieżki dźwiękowej do filmu „Mad Max” z 1979 r.

Na miniserial „Powrót do Edenu” kanał CBS Europa zaprasza od 6 do 8 kwietnia od 19:00 (po dwa odcinki).

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *