AXN przedstawił obsadę serialu „Ultraviolet”

Do obsady serialu „Ultraviolet” dołączyli kolejni aktorzy. Obok Marty Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskigo, Agaty Kuleszy, Michała Żurawskiego, Marka Kality i Bartłomieja Topy widzowie zobaczą m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dereszowską, Bartosza Gelnera, Annę Korcz i Patryka Pniewskiego. Premiera „Ultravioletu” odbędzie się jesienią 2017 roku na kanale AXN.

Sprawdź ofertę kanału AXN w PROGRAMIE TV

Magdalena Czerwińska wciela się w rolę Beaty Misiak, detektyw z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Partneruje Michałowi Holendrowi (w tej roli Sebastian Fabijański) w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Czerwińska grała m.in. w takich filmach jak „Bogowie” Łukasza Palkowskiego i „Pod mocnym aniołem” Wojciecha Smarzowskiego, a także w serialu Belfer.

W „Ultraviolecie” widzowie zobaczą także Annę Dereszowską. Grana przez nią Oliwia Cieślak to znacząca postać w odcinku o inteligentnym domu, w którym dochodzi do tragedii. Popularność przyniosły aktorce m.in. filmy „Testosteron”, „Świadek koronny”, „Lejdis”, „Sęp” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Można ją było oglądać również w serialach „Glina”, „Przyjaciółki” i „Prawo Agaty”.

W rolę męża głównej bohaterki serialu, Oli (Marta Nieradkiewicz), wciela się Bartosz Gelner („Przystań”, „Sala samobójców”, „Płynące wieżowce”). W serialu pojawią się też Anna Korcz („Na wspólnej”, „Chopin. Pragnienie miłości”, „Ja wam pokażę!” i „Ryś”) i Patryk Pniewski („Belfer”, „To tylko komedia”).

Serial „Ultraviolet” opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Przez Internet poznaje grupę ludzi, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa („Miasto 44”, „Sala samobójców”) i Sławomir Fabicki („Miłość”, „Zbrodnia 2”). W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy – producentami wykonawczymi są Wendy West („Dexter”, „Czarna lista”) i Barry Josephson („Kości”, „Zaczarowana”, „Bardzo Dziki Zachód”).

Za realizację „Ultravioletu” odpowiada Opus Film (nagrodzona Oscarem „Ida”, „Wymyk”, „Zbrodnia”). Premiera serialu odbędzie się jesienią w AXN.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *