Będzie głośno! Dominika Plonka – koncert na żywo w Czwórce

25 listopada Czwórka zaprasza słuchaczy na koncert polskiej wokalistki – Dominiki Plonki. Artystka na swoim koncie posiada nie tylko solowe projekty, ale również współpracę z wieloma producentami muzycznymi. Muzykę Dominiki Plonki wyróżnia luźny i wyrazisty wokal, jak i nacechowany emocjami tekst. Transmisja ze studia koncertowego Czwórki rozpocznie się po godz. 18.00 na Facebooku, kanale YouTube Czwórki oraz na stronie internetowej czworka.online.

Dominika Plonka to niezwykle utalentowana wokalistka, obdarzona charakterystycznym głosem i świetnym piórem. Swoje doświadczenia oddaje muzyce i słuchaczom, by tchnęli w nie nowe życie. Artystka rozwija się zarówno w projekcie solowym, jak i we współpracy z innymi artystami tworząc tym samym charakterystyczne dla siebie delikatne i rytmiczne brzemienia. W kwietniu 2020 roku Dominika Plonka wydała swój pierwszy singiel „Iliahtida”, po którym zaczęła rozwijać swoje działania. W lipcu ukazał się kolejny singiel „Na jaw” stworzony we współpracy z Miroffem i Wuja HZG. Na swoim koncie posiada jeszcze kilka singli m.in. „Księżyc klik” – został stworzony w rodzinnym gronie we współpracy ze swoim bratem Dafeatem, który wprowadził do tego utworu swoje charakterystyczne elektroniczne drum’n’bassowe brzemiennie. „Trzy zestawy” to kolejna propozycja artystki, która nieco odbiega od wcześniejszej stylistyki, czyli znacznie spokojniejszym popowo – soulowym klimatem.

Dominika Plonka za swoje muzyczne inspiracje uznaje m.in. Jorję Smith, Amę Lou i Snoh Aalegra, co ewidentnie słychać w jej muzycznych kawałkach.

Dominika Plonka zagra 25 listopada, po godz. 18.00 w Czwórkowej audycji „Będzie głośno!”. Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej stacji, kanale YouTube Czwórki oraz na Facebooku.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *