Będzie głośno! Marta Zalewska – koncert na żywo w radiowej Czwórce

W piątek, 28 kwietnia radiowa Czwórka zaprasza słuchaczy na koncert polskiej wokalistki i multiinstrumentalistki – Marty Zalewskiej, której muzyka jest pełna gitarowych brzmień, odwołujących się do klasycznego rocka, ale także muzyki folkowej. Podczas koncertu wykona utwory z ostatniej płyty pt. „Jestem”. Transmisja ze studia koncertowego Czwórki rozpocznie się po godz. 18.00 na Facebooku, kanale YouTube, stronie internetowej czworka.online oraz w aplikacji mobilnej Czwórki.

Marta Zalewska to znakomita polska wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz laureatką konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas konkursu artystka zaprezentowała swój autorski kawałek „Skrzydła”.

W 2018 roku Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie „Wydaj płytę z Będzie Głośno” radiowej Czwórki i nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia wydany został jej autorski album „Marta Zalewska”.

W 2022 artystka powróciła ze swoim drugim autorskim krążkiem pt. „Jestem”, na którym znalazło się trzynaście kompozycji o bezkompromisowym brzmieniu rock’n’rolla oraz dźwięków muzyki folkowej. Jak podkreśla Marta Zalewska cały album „Jestem” to hołd złożony analogowemu brzmieniu. Został on nagrany i zmiksowany analogowo w nawiązaniu do „najlepszych tradycji światowego rock’n’rolla”.

Wokalistka od dziecka fascynuje się muzyką lat 60. oraz ruchem hipisowskim, co wyraźnie ma swój wydźwięk w jej muzyce. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. u boku Kayah czy Krystyny Prońko, a także z zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova. W najbliższym czasie artystka planuje wydać kolejną płytę.

Marta Zalewska zagra 28 kwietnia, po godz. 18.00 w Czwórkowej audycji „Będzie głośno!”. Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej stacji, kanale YouTube , Facebooku oraz w aplikacji mobilnej Czwórki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *