Benefis Olgi Tokarczuk w Trójce

Program 3 zaprasza na radiowy benefis Olgi Tokarczuk w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja uroczystego spotkania z wybitną pisarką na antenie Trójki w czwartek, 27 listopada 2014 roku, o godzinie 19:00.

W Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 pojawią się znakomici pisarze, krytycy, dziennikarze i przyjaciele Olgi Tokarczuk, ale też muzycy, którzy zarówno dla bohaterki wieczoru, jak i dla słuchaczy Trójki będą niespodzianką. Benefis poprowadzi dziennikarz Programu 3 – Michał Nogaś.

Olga Tokarczuk to jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarek. Debiutowała w 1979 roku na łamach pisma „Na przełaj”, gdzie pod pseudonimem Natasza Borodin ogłosiła pierwsze opowiadania. W 1989 roku wydała zbiór wierszy „Miasto w lustrach”, a jej pierwsza powieść – „Podróż ludzi Księgi” – ukazała się w 1993 roku. Artystyczny dorobek bohaterki benefisu to kilkanaście książek, w tym „Bieguni”, za którą otrzymała w 2008 roku Nagrodę Literacką NIKE. W 2010 roku pisarka została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Benefis Olgi Tokarczuk w Trójce odbędzie się niedługo po premierze jej najnowszej, monumentalnej powieści, czyli „Ksiąg Jakubowych”.

Jestem przekonany, że ta książka trafi do kanonu naszej literatury współczesnej i stanowi dowód na to, że jest możliwy powrót wielkiej polskiej powieści epickiej, historycznej – mówił w październiku Michał Nogaś w swojej audycji „Trójkowy Znak Jakości”.

Warto dodać, że „Księgi Jakubowe”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Literackiego, opatrzone zostały wspominanym Trójkowym Znakiem Jakości, które otrzymują od Programu 3 tylko najwybitniejsze dzieła polskiej i zagranicznej literatury.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *