„Bezpieczna zima z GOPR” na antenie Polsatu i Polsatu News

Telewizja Polsat zachęca do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w górach w czasie ferii zimowych. Na stokach narciarskich znów gościć będzie cykl imprez „Bezpieczna zima z GOPR”, a relacje z nich będzie można zobaczyć w porannym programie „Nowy Dzień z Polsat News” na antenach Polsatu i Polsatu News.

Przez siedem kolejnych weekendów na stokach narciarskich ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będą nie tylko czuwać nad odpoczywającymi, ale również promować bezpieczny wypoczynek i zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach. Akcja „Bezpieczna Zima z GOPR” ma bowiem na celu popularyzacje zasad jakie powinny obowiązywać na narciarskich stokach oraz zwiększenie świadomości zagrożeń czyhających na turystów i naukę bezpiecznego zachowania w górach. Wspierać ją będą pokazy ratownicze na stokach, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiedzialność na stoku.

Terminarz i lokalizacja tegorocznego cyklu imprez „Bezpieczna zima z GOPR”:
– 16-17 stycznia – Krynica – Jaworzyna,
– 23-24 stycznia – Szczyrk Hala Pośrednia,
– 30-31 stycznia – Białka Tatrzańska – Bania,
– 6-7 lutego – Czarna Góra – Stronie Śl. Kolej S,
– 13-14 lutego – Kluszkowce – Czorsztyn SKI,
– 20-21 lutego – Karpacz – Biały Jar,
– 27-28 lutego – Muszyna-Szczawnik.

Zimową akcję GOPRu po raz kolejny wspierać będzie stacja Polsat News, która w każdą sobotę i niedzielę będzie nadawać z wyżej wymienionych miejsc na żywo pasmo poranne „Nowy Dzień z Polsat News”. Poranki poprowadzą zespół redakcyjny Polsat News w składzie: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Paulina Sykut-Jeżyna, Małgorzata Tomaszewska, Mariusz Abramowicz, Przemysław Białkowski oraz Marek Horczyczak. Pary prowadzących pojawią się na antenie również w kilku wejściach na żywo w ciągu dnia. Wieczorem natomiast widzowie stacji obejrzą również kronikę „Bezpiecznej zimy z GOPR” podsumowującą kolejny dzień cyklu.

Wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601 100 300. Jest to specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR. Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

Godnym polecenia rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe „RATUNEK”. Pozwala ona, z dokładnością nawet do trzech metrów, na zlokalizowanie miejsca skąd zgłaszany jest wypadek lub zagrożenie w górach. Aplikacja została wprowadzana przez GOPR wspólnie z siecią Plus i Paga Solutions. Więcej informacji jest na http://601100300.pl/aplikacja/

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *