„Biblijne sekrety” na kanale National Geographic

Niemal każdy, bez względu na wyznanie i światopogląd, przyzna, że Biblia to jedna z najważniejszych ksiąg w dziejach. Poza wskazówkami moralnymi i przypowieściami z życia postaci ważnych dla religii chrześcijańskiej, dostajemy dzięki niej ciekawy obraz świata sprzed dwóch tysiącleci. Tylko jak odsiać fakty od alegorii? Pomoc przychodzi z niespodziewanej strony. Na kanale National Geographic zagadki Biblii będzie zgłębiał Dr Albert Lin!

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

Czytanie Biblii nie jest proste. Każda przypowieść, a często nawet pojedyncze zdanie niesie ze sobą ukryty sens. Chrześcijanie od dwóch tysięcy lat budują w oparciu o te wskazówki swoje zasady moralne. Czy nauczeni takiej interpretacji tekstów Starego i Nowego Testamentu, zadajemy sobie pytanie o… realizm? Czy zdarzenia opisane w Biblii mogły wydarzyć się naprawdę? Wiele z nich ma swój kontekst historyczny, a nawet te najbardziej mistyczne, nie wzięły się znikąd.

Dr Albert Lin nie poprzestaje na zadawaniu pytań. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych metod archeologicznych poszukiwań stara się znaleźć niezbite dowody na to, że najbardziej spektakularne z biblijnych wydarzeń rzeczywiście miały miejsce. Wykorzysta satelity i technologie wykorzystywane w badaniach kosmosu, zabierze widzów do miejsc starożytnych kataklizmów i do zaginionych miast. Zbada każdą wskazówkę, która może być pomocna w wyjaśnieniu znaczenia biblijnych opowieści.

Z „Biblijnych sekretów” dowiemy się, czy Morze Czerwone rzeczywiście mogło się rozstąpić i czy to boski gniew, czy bardziej prozaiczny czynnik doprowadził do spłonięcia Sodomy i Gomory. Nawet ci widzowie, którzy z założenia odrzucają boską interwencję, mogą być zaskoczeni ustaleniami Lina.

Biblijne sekrety – premiery w niedziele 15 i 22 grudnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *