Brytyjska grupa Red Box z koncertem w Trójce

W latach 80. byli gwiazdami brytyjskiej sceny new wave, z gronem oddanych fanów również w Polsce. Zespół Red Box, mający na koncie niezapomniany przebój „For America”, już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, wystąpi na żywo na w Studio Muzycznym im. A. Osieckiej w Trójce. Od 2017 roku gitarzystą zespołu jest Michał Kirmuć, świetnie znany słuchaczom Trójki dziennikarz muzyczny i prezenter. Transmisja wydarzenia na antenie Programu 3 , a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie trojka.polskieradio.pl. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

Brytyjski zespół Red Box zdobył uznanie w latach 80- tych dzięki takim utworom jak „Chenko”, „Lean on Me (Ah-Li-Ayo)”, „For America”, a także „Saskatchewan” pochodzącego z repertuaru indiańskiej kompozytorki i wokalistki Buffy Sainte-Marie. Grupa ma swoim koncie cztery albumy: „The Circle & the Square”(1986), „Motive”(1990), „Plenty”(2010) oraz „Chase the Setting Sun”(2019). Ich debiutancki krążek „The Circle and the Square” zwracał szczególną uwagę dzięki wprowadzeniu elementów world music do popu.

Aktualnie zespół liczy sześciu muzyków. Są to Simon Toulson-Clarke (wokal, gitara) – założyciel GRUPY, Del Adams (perkusja, gitara), David Jenkins (gitara basowa), Sally-Jo Seery (wokal, gitara), Jane Milligan (wokal, keyboard) oraz Michał Kirmuć (wokal, gitara, perkusja). Ostatni z wymienionych to dziennikarz radiowej Trójki, który dołączył w 2017 roku. To właśnie w takim składzie formacja Red Box nagrała album „Chase the Setting Sun”, a znane z wcześniejszych utworów syntezatory i automaty perkusyjne, zostały odsunięte na dalszy plan i „przykryte” przez brzmienia „żywych” instrumentów.

Zaproszenia na koncert można zdobyć słuchając radiowej Trójki, w programach: „Pora na Trójkę”, „Trójka przed Południem”, „Trójka do Trzeciej” oraz „Zapraszamy do Trójki”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *