„Cała prawda o zbrodni” z M. Fajbusiewiczem na CI Polsat

Firma medialna A+E Networks realizuje 6-odcinkowy program dokumentalny „Cała prawda o zbrodni”, który w poniedziałek, 9 maja 2016 roku, zadebiutuje na antenie kanału kryminalnego Crime+Investigation (CI Polsat). Prowadzącymi nowej serii są dziennikarz Michał Fajbusiewicz i psycholog śledczy Justyna Poznańska. Partnerem redakcyjnym programu jest dziennik Fakt.

To kolejna po „Z archiwum 997” seria na kanale Crime+Investigation (CI Polsat) z udziałem najbardziej znanego dziennikarza kryminalnego w Polsce – Michała Fajbusiewicza. Jego programy – w tym „Magazyn kryminalny 997” – na przestrzeni ostatnich 30 lat miały wielomilionową widownię i dzięki pomocy widzów udało się odnaleźć ponad 300 sprawców makabrycznych zbrodni. Fajbusiewiczowi towarzyszyć będzie Justyna Poznańska, profiler i psycholog śledczy z ponad 12-letnim doświadczeniem w zawodzie. W czasie swojej kariery sporządzała profile psychologiczne sprawców w ponad 200 sprawach kryminalnych.

„Cała prawda o zbrodni” to program kryminalny, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Łączy elementy serii dokumentalnej, rekonstrukcji i publicystyki, analizując najbardziej tajemnicze zbrodnie, które wstrząsnęły Polską w ostatnich latach. W każdym odcinku widzowie mają szansę poznać całą prawdę o zbrodni dzięki wnikliwym rozmowom prowadzących z dziennikarzami i ekspertami np. psychologami, policjantami, kryminologami, patomorfologami, którzy zajmowali się daną sprawą. Prowadzący szukają odpowiedzi na pytania o motywy zbrodni, okoliczności ujawnienia morderstwa, a także przebiegu procesu. Program powstał we współpracy redakcyjnej z dziennikiem Fakt.

W serii zajmiemy się m.in. głośną sprawą Wampira ze Świnoujścia, który pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku dopuścił się wielu gwałtów i morderstw. Poznamy również wstrząsającą historię kobiety-morderczyni z Wrocławia, której dwaj kolejni mężowie ginęli w tajemniczych okolicznościach, a także tragiczne losy łódzkiej rodziny zaatakowanej przez gang złodziei.

Pod względem obecnych na antenie polskich produkcji, kanał Crime+Investigation jest od 3 lat liderem w swojej kategorii gatunkowej. Zeszłoroczna seria „Z archiwum 997” z Michałem Fajbusiewiczem jako prowadzącym była dużym sukcesem, dlatego cieszymy się, że pracujemy z Michałem przy kolejnym projekcie. Od lat opowiadamy naszym widzom o sprawach, które przykuwają uwagę, często bulwersują, wzruszają i które są stąd. Z każdym kolejnym programem staramy się zaproponować lepszą jakość i jeszcze bardziej zbliżyć się do prawdy. Mamy nadzieję, że „Cała prawda o zbrodni” zaskoczy i poruszy widzów Crime+Investigation – komentuje Izabella Wiley, dyrektor generalna w A+E Networks Poland.

Cieszymy się, że dziennik Fakt i kanał CI Polsat są partnerami w realizacji tego nowatorskiego projektu. Redakcja Faktu mocno wspierała zespół programu. Przy okazji kolejnych odcinków przedstawiamy zaskakujące fakty o wydarzeniach sprzed lat. Ten projekt jest dla nas ciekawym doświadczeniem i jesteśmy zadowoleni, że możemy być jego częścią. Fakt od zawsze zajmuje się tematami, które są ważne dla milionów Polaków, nawet jeśli dotyczą mrocznej i bulwersującej strony naszego życia – powiedział Marcin Biegluk, dyrektor zarządzający Faktu (Ringier Axel Springer Polska).

Za realizację „Całej prawdy o zbrodni” odpowiada Jolanta Gwardys Media, a ze strony A+E Networks Poland producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak. Premiera pierwszego odcinka „Całej prawdy o zbrodni” odbędzie się w poniedziałek, 9 maja o godzinie 22:00, na kanale Crime+Investigation (CI Polsat).

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *