Cały sezon NASCAR Xfinity Series wyłącznie w Sportklubie

Wyścigiem na legendarnym Daytona International Speedway rozpoczął się 39. sezon NASCAR Xfinity Series. W tym roku cykl składa się z trzydziestu trzech rund, a wszystkie z nich kibice w Polsce zobaczą na wyłączność w Sportklubie!

Sprawdź godziny transmisji NASCAR Xfinity w PROGRAMIE TV

NASCAR Xfinity to wyścigi rozgrywane na charakterystycznych owalnych torach, rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Obecnie wszyscy kierowcy ścigają się trzema modelami samochodów: szóstą generacją Forda Mustanga GT, szóstą generacją Chevroleta Camaro SS lub Toyotą Supra. Każde z aut wyposażone jest w manualną czterobiegową skrzynię, wolnossący ośmiocylindrowy silnik o mocy do 700 KM z momentem obrotowym 700 Nm. Wszystkie te parametry sprawiają, że samochody rozpędzają się do prędkości przekraczającej 300 km/h i w takich warunkach ścigają się oddalone od siebie dosłownie… na centymetry!

W sumie w całym sezonie zaplanowane zostały 33 wyścigi, ostatnim z nich będzie mistrzowski Desert Diamond West Valley Casino 200, który 7 listopada zorganizowany zostanie na Phoenix Raceway w Avondale. W dwóch ostatnich latach po mistrzostwo w tej widowiskowej serii sięgał Tyler Reddick. Wiadomo jednak, że 24-latek z Kalifornii nie obroni tytułu, przeniósł się bowiem do najwyższej klasy wyścigowej w Ameryce, NASCAR Cup Series, w której kontynuował będzie karierę nadal jeżdżąc w barwach teamu Richard Childress Racing, w którym zastąpił Daniela Hemrica.

Podobnie jak w ubiegłych latach w NASCAR Xfinity Series będą mogli startować kierowcy z NASCAR Series Cup z zastrzeżeniem jednak, że uzyskają prawo do startu w pięciu rundach w sezonie, a nie siedmiu jak miało to miejsce w ubiegłym roku, poza ośmioma ostatnimi wyścigami w serii. Zmieniła się także liczba pojazdów biorących udział w każdej z rund – z 38 do 36. Poczyniono też zmiany w harmonogramie, przesuwając miejscami kilka wyścigów (głównie tych na Zachodnim Wybrzeżu), a także zmieniając formułę dwóch z nich – runda na Iowa Speedway będzie teraz wyścigiem nocnym, a nie dziennym, z kolei O’Reilly Auto Parts 300 na Texas Motor Speedway rozgrywany będzie nie wieczorem, ale w ciągu dnia.

Sprawdź ofertę Sportklubu w PROGRAMIE TV

Jak zmiany te wpłyną na atrakcyjność wyścigów? Na pewno nieco je urozmaicą, pewni możemy być jednak, że w każdej z rund emocje będą sięgały zenitu! NASCAR Xfinity Series przez cały sezon wyłącznie na antenie Sportklubu!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *