Cały sezon „Sługi Narodu” tylko w Polsat Box Go

Od soboty, 4 marca br. tylko w Polsat Box Go będzie można oglądać wszystkie odcinki nowego polskiego serialu – „Sługa Narodu”. Powstał on na bazie ukraińskiego pierwowzoru, w którym główną rolę grał Wołodymyr Zełenski. W pełnej dobrego humoru i przewrotnych sytuacji polskiej adaptacji wystąpili m.in.: Marcin Hycnar, Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska, Hanna Konarowska-Nowińska, Wojciech Wysocki, Mirosław Zbrojewicz i Krzysztof Stelmaszyk. Za reżyserię odpowiadają Okił Khamidow i Maciej Bieliński.

Są w tej produkcji śmieszne momenty, ale są również takie, przy których ludzie się wzruszają. […] Najbardziej wzruszająca była chwila, gdy Marcin jako prezydent przemawia do ludzi i mówi o tym, jaki powinien być kraj i jakim chce być prezydentem. Marcin tak to zagrał, a teksty były tak napisane, że wszyscy poczuli, że mogliby mieć takiego prezydenta. O to nam chodziło. To jest chwila na przemyślenia i refleksję – mówi w wywiadzie dla PrzeVODnika Okił Khamidow.

„Sługa Narodu” to satyryczna opowieść polityczna, w której wybory prezydenckie wygrywa intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, ceniony nauczyciel i dobry człowiek – Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar). Pewnego dnia w rozmowie z kolegą Ignacy wygłasza płomienną i bardzo niecenzuralną tyradę na temat sytuacji w kraju. Jeden z uczniów nagrywa to zdarzenie i wrzuca film do sieci. W jednej chwili wystąpienie staje się hitem internetu, a Konieczny – bohaterem. W wyniku zbiegu okoliczności i intrygi polityków wygrywa wybory prezydenckie i zaczyna sprawować urząd. Rezygnuje z rezydencji, limuzyny i służby, a jego przywiązanie do prostego życia zaowocuje wieloma komicznymi sytuacjami.

Produkcja powstała na licencji ukraińskiej. Za reżyserię oraz adaptację scenariusza odpowiadają: Okił Khamidov („Kuchnia”, „Świat według Kiepskich”) i Maciej Bieliński („Walt Disney nie żyje”, „Po co komu adres matki”).

Tytuł powstał na zlecenie Telewizji Polsat, a jego producentem jest Polot Media. Sezon składa się z 24 odcinków.

Nowy serial trafi do pakietu Polsat Box Go Premium i będzie można go oglądać w dowolnym miejscu i czasie, bez reklam, na stronie i w aplikacji Polsat Box Go.

Źródło: Cyfrowy Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *