Cartoon Network zapowiada 2. sezon serialu „Atomówki”

Cartoon Network zapowiada produkcję drugiego sezonu serialu „Atomówki”. Od czasu powrotu kreskówki na antenę w kwietniu 2016 roku, Bójce, Bajce i Brawurce udało się za pośrednictwem różnych platform dotrzeć do ponad 81 milionów fanów na całym świecie. To przedsięwzięcie o największym światowym zasięgu w historii stacji.

Z aplikacji „Powerpuff Yourself”, która pozwala na stworzenie własnej wersji Atomówki, skorzystało ponad 12 milionów osób. Serial zdobył również swoją pierwszą nominację do nagrody Emmy w kategorii „wybitny krótkometrażowy serial animowany”.

„Atomówki” to tylko jeden z popularnych seriali, których nowe odcinki wracają na antenę Cartoon Network. Wśród innych produkcji z premierowymi seriami są m.in. „Pora na przygodę”, „Steven Universe”, „Niesamowity świat Gumballa”, „Clarence”, „Zwyczajny serial” i niedawno zapowiedziany, nowy „Ben 10”.

Dobra passa „Atomówek” trwa. Nominacja do Emmy, obecność na jednej z największych imprez dla fanów, a teraz oficjalna zapowiedź drugiego sezonu. Gratuluję całemu zespołowi kreatywnemu Cartoon Network, który przy produkcji serialu musiał chyba użyć idealnie dobranej dawki Związku X – mówi Rob Sorcher, Chief Content Officer w Cartoon Network.

W tym roku „Atomówki” po raz pierwszy odwiedzą konwent Comic Con, który odbędzie się w dniach 21-24 lipca w San Diego. Twórcy serialu zapraszają na swój debiutancki panel, a także do odwiedzenia wyjątkowego stoiska, inspirowanego Townsville.

W ostatnim czasie „Atomówki” stały się inspiracją dla światowych marek modowych takich jak Moschino, Hot Topic, C&A, czy polskiego duetu projektantek BIZUU. Dzięki współpracy z firmą Spin Master powstanie cała seria zabawek, sprzedawanych również w zestawach Happy Meal sieci McDonald’s. Ponadto, bohaterki uczą dzieci podstaw kodowania – w specjalnym odcinku serialu poświęconym programowaniu, a także za pośrednictwem poradnika dostępnego na platformie Scratch.

Producentami wykonawczymi „Atomówek” są Nick Jennings („Pora na przygodę”, „SpongeBob Kanciastoporty”) i Bob Boyle („Clarence”, „Wow! Wow! Wubbzy!”). Głosu głównym bohaterkom użyczyły Amanda Leighton (Bójka), Kristen Li (Bajka) oraz Natalie Palamides (Brawurka).

Pierwsza wersja „Atomówek” zadebiutowała w 1998 roku. Stworzony przez Craiga McCrackena serial zdobył w sumie dwie nagrody Emmy (oraz pięć nominacji) oraz niezliczone wyróżnienia w dziedzinie animacji. Serial doczekał się także pełnometrażowego filmu produkcji Warner Bros. Pictures z 2002 roku.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *