Cartoon Network zapowiada produkcję drugiego sezonu serialu “Atomówki”. Od czasu powrotu kreskówki na antenę w kwietniu 2016 roku, Bójce, Bajce i Brawurce udało się za pośrednictwem różnych platform dotrzeć do ponad 81 milionów fanów na całym świecie. To przedsięwzięcie o największym światowym zasięgu w historii stacji.

Z aplikacji “Powerpuff Yourself”, która pozwala na stworzenie własnej wersji Atomówki, skorzystało ponad 12 milionów osób. Serial zdobył również swoją pierwszą nominację do nagrody Emmy w kategorii “wybitny krótkometrażowy serial animowany”.

“Atomówki” to tylko jeden z popularnych seriali, których nowe odcinki wracają na antenę Cartoon Network. Wśród innych produkcji z premierowymi seriami są m.in. “Pora na przygodę”, “Steven Universe”, “Niesamowity świat Gumballa”, “Clarence”, “Zwyczajny serial” i niedawno zapowiedziany, nowy “Ben 10”.

Dobra passa “Atomówek” trwa. Nominacja do Emmy, obecność na jednej z największych imprez dla fanów, a teraz oficjalna zapowiedź drugiego sezonu. Gratuluję całemu zespołowi kreatywnemu Cartoon Network, który przy produkcji serialu musiał chyba użyć idealnie dobranej dawki Związku X – mówi Rob Sorcher, Chief Content Officer w Cartoon Network.

W tym roku “Atomówki” po raz pierwszy odwiedzą konwent Comic Con, który odbędzie się w dniach 21-24 lipca w San Diego. Twórcy serialu zapraszają na swój debiutancki panel, a także do odwiedzenia wyjątkowego stoiska, inspirowanego Townsville.

W ostatnim czasie “Atomówki” stały się inspiracją dla światowych marek modowych takich jak Moschino, Hot Topic, C&A, czy polskiego duetu projektantek BIZUU. Dzięki współpracy z firmą Spin Master powstanie cała seria zabawek, sprzedawanych również w zestawach Happy Meal sieci McDonald’s. Ponadto, bohaterki uczą dzieci podstaw kodowania – w specjalnym odcinku serialu poświęconym programowaniu, a także za pośrednictwem poradnika dostępnego na platformie Scratch.

Producentami wykonawczymi “Atomówek” są Nick Jennings (“Pora na przygodę”, “SpongeBob Kanciastoporty”) i Bob Boyle (“Clarence”, “Wow! Wow! Wubbzy!”). Głosu głównym bohaterkom użyczyły Amanda Leighton (Bójka), Kristen Li (Bajka) oraz Natalie Palamides (Brawurka).

Pierwsza wersja “Atomówek” zadebiutowała w 1998 roku. Stworzony przez Craiga McCrackena serial zdobył w sumie dwie nagrody Emmy (oraz pięć nominacji) oraz niezliczone wyróżnienia w dziedzinie animacji. Serial doczekał się także pełnometrażowego filmu produkcji Warner Bros. Pictures z 2002 roku.

Źródło: Turner Broadcasting System