Co z dostępnością TVP Kultura 2 w NTC?

TVP Kultura 2, dopasowując się do nowej rzeczywistości stara się być jeszcze bliżej widzów – dostępna online, poprzez stronę internetową kultura2.tvp.pl. Dzięki platformie odbiór kultury jest możliwy na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

„Chcemy być tam, gdzie nasi widzowie” – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu TVP S.A.

TVP Kultura2 jest miejscem otwartym, dostępnym dla artystów i instytucji kultury, które swój program chcą pokazać szerszej publiczności. Na platformie emitowane są wyjątkowe widowiska artystyczne, udostępniane w formie online, organizowane m.in. w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – „Kultura w sieci”.

Na kultura2.tvp.pl znajdują się materiały z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w kraju, jak choćby retransmisja koncertów z tegorocznego Kromer Biecz Festival, a także dyptyku Teatru Wierszalin – „Dziady. Noc pierwsza” i „Dziady. Noc druga”. Emitowane są również istotne wydarzenia dla kultury i sztuki, w tym gala wręczenia nagród „Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020”, półfinały oraz finał tegorocznego konkursu „Młody Muzyk Roku” oraz drugi konkurs dla młodych muzyków – „Wirtuozi V4 +. Międzynarodowy talent show”.

Program TVP Kultura2 stawia na różnorodność. W repertuarze filmowym znajdują się zarówno klasyczne tytuły wybitnych polskich twórców – Andrzeja Wajdy, czy Krzysztofa Kieślowskiego, jak i młodych polskich filmowców, m.in. „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy. Nie zabraknie również docenianych na zagranicznych festiwalach filmów dokumentalnych, w tym film „Czerwony! Sztuka awangardy w kraju Sowietów”. Dzięki bogatej ofercie muzycznej widzowie TVP Kultura2 będą mieli okazję zobaczyć zarówno klasyczne widowiska muzyczne, m.in. operę Giacomo Pucciniego „Siostra Angelica” w reżyserii Davida Pountneya, operę Piotra Czajkowskiego.

„Eugeniusz Oniegin” zarejestrowaną w Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu, spektakle baletowe – „Fresk” Angelina Preljocaja zarejestrowany w Théâtre National de la Criée w Marsylii i „Dziadek do orzechów” oraz te współczesne, m.in. „Last work” izraelskiego zespołu Batsheva Dance Company. Nie zabraknie programów muzycznych, zapraszamy na cykl TVP Kultura prezentujący najciekawszych polskich artystów – „Scena muzyczna”, w którym wystąpi utytułowany zespół Boarte Piano Trio oraz program „Legendy rocka”, gdzie jednym z bohaterów jest legendarna amerykańska grupa Talking Heads.

Platforma kontynuuje emisje sztandarowych programów publicystycznych, poświęconych kulturze i sztuce, w tym „Tego się nie wytnie”, przedstawiający najważniejsze wydarzenia i postaci życia kulturalnego oraz program „Tamte lata, tamte dni”, w którym wybitni artyści, m.in. Anna Dymna, Krzysztof Zanussi, czy Józef Wilkoń opowiadają o doświadczeniach, które w istotny sposób wpłynęły na ich życie i drogę twórczą.

Doskonały film, zróżnicowana muzyka i teatr, kultowe seriale, nowości i archiwa, propozycje z przymrużeniem oka i te pełne mocnych wrażeń. Scena otwarta dla wszystkich, miejsce spotkań i inspiracji. Taka jest TVP Kultura2 – serdecznie zapraszam! – mówi Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura2.

TVP Kultura 2 jest dostępna na stronie: https://kultura2.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *