„Cukier stanik” w Studiu Teatralnym Dwójki

W niedzielę 25 października 2015 roku o godzinie 23:10 Studio Teatralne Dwójki pokaże kolejną premierę – spektakl „Cukier stanik” Zyty Rudzkiej w reżyserii Agaty Puszcz.

Tytułowy „Cukier Stanik” to nazwa rodzinnej pracowni gorseciarskiej. Za czasów PRL do Dawida Cukiera po ręcznie robione staniki przez wiele lat przychodziły zarówno żony towarzyszy, jak i gwiazdy estrady. Dziś w warsztacie na Lesznie brak klientek, bo wszystkie wolą tanie wyroby chińskie. Starzejący się mistrz krawiecki i jego siostra, właściciele pracowni gorseciarskiej „Cukier Stanik”, dywersyjnymi metodami podejmują walkę z konkurencją chińskich biustonoszy. „Don Kiszoci młodego kapitalizmu” zetrą się z Supermarketem reprezentowanym przez szefową ochrony – Babę Kapo.

Sztuka Zyty Rudzkiej to zabawna, ciepła i nostalgiczna opowieść o ludziach, którzy rzucają wyzwanie światu tandety i tanich, bo tanio produkowanych towarów.

Pracownia staników Dawida Cukiera w dobie tanich produktów sprowadzanych z Azji, to – wydawałoby się – przeżytek. Jednak ludzie, którzy z różnych powodów postanawiają wesprzeć starego rzemieślnika, potrafią stworzyć autentyczną wspólnotę, która walczy o zachowanie starego, zapomnianego świata.

Spektakl, który pokaże TVP2 HD, zrealizowano w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod nazwą „Teatroteka”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *