“Prawdziwa twarz”, nowy cykl dokumentalny National Geographic Channel, prezentuje losy ludzi z pierwszych stron gazet, w tym Pablo Escobara, Saddama Husseina, Suge’a Knighta, Władimira Putina i Arnolda Schwarzeneggera. Pierwszy odcinek serii zostanie wyemitowany w październiku.

National Geographic Channel przedstawia premierowy cykl dokumentalny “Prawdziwa twarz” poświęcony życiu ludzi, którzy wywarli ogromny wpływ na współczesne czasy. Premiera pierwszego odcinka serii odbędzie się w październiku. W kolejnych, godzinnych odsłonach poznamy mity, legendy oraz prawdę o życiu wpływowych osób, których nazwiska nie schodziły z pierwszych stron gazet, w tym Pablo Escobara, Saddama Husseina, Suge’a Knighta, Władimira Putina i Arnolda Swarzeneggera.

Prezentowane w odcinkach serii wywiady z przeciwnikami, sojusznikami, współpracownikami oraz osobami z najbliższego kręgu, którzy stawali z bohaterami cyklu “twarzą w twarz”, rozmowy z wybitnymi dziennikarzami oraz ludźmi doświadczonymi przez okrucieństwo lub szczodrość tytułowych postaci, rzucają nowe światło na te ikony współczesnej kultury. Poznaj kulisy kariery najbardziej wpływowych ludzi świata i sekrety ich młodości. Dowiedz się jak zdobyli władzę i co sprawiło, że zaistnieli w powszechnej świadomości.

Realizatorzy serii “Prawdziwa twarz” odwiedzili różne części świata, aby stworzyć niezwykły, filmowy portret ludzi, którzy mieli i mają nad światem rzeczywistą władzę. W kolejnych odcinkach wystąpią Steve Murphy, Javier Peña i Joe Toft, agenci amerykańskiej agencji antynarkotykowej DEA, którzy stali się bohaterami głośnego serialu “Narcos” wyprodukowanego przez Netflix, John Jairo “Popeye” Velásquez, najczęściej wynajmowany przez Escobara płatny zabójca, muzycy Vanilla Ice i The D.O.C., dr Mowaffak al-Rubaie, który był torturowany na zlecenie Saddama Husseina, a później nadzorował jego egzekucję, znany dziennikarz Dan Rather, współzałożycielka ukraińskiej grupy feministycznej Pussy Riot Nadia Tołokonnikowa, były amerykański sekretarz obrony dr Robert Gates, gwiazdy kina akcji Carl Weathers i Lou Ferrigno, uznany fotograf Platon oraz słynny reżyser Ivan Reitman.

Źródło: FOX Networks Group