Cykl „Legenda francuskiego kina: Pierre Richard” na CBS Europa

Pierre Richard to – obok Louisa de Funèsa – jeden z najpopularniejszych komików kina francuskiego. Aktor, reżyser i scenarzysta, laureat honorowego Cezara za całokształt twórczości w 2006 roku, w latach 70. zasłynął swoimi filmami, w których wykreował postać fajtłapowatego pechowca. W październiku na CBS Europa będzie można oglądać aż pięć premier z Pierre’em Richardem w roli głównej – będzie to m.in. „Nic nie wiem, ale powiem wszystko”, „Witajcie na pokładzie!” oraz „Jestem nieśmiały, ale się leczę”. Na pełne dowcipu i wybornego aktorstwa filmy kanał CBS Europa zaprasza w październiku w każdą niedzielę około godziny 19:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Europa

„Nic nie wiem, ale powiem wszystko”
Pierre (Pierre Richard) jest poczciwym, dobrodusznym synem bogatego przedsiębiorcy, producenta broni. Nasz bohater, sympatyczny altruista, widząc biedę ludzi, bardziej myśli o pomaganiu innym niż własnej karierze. Ojciec, zaniepokojony nieżyciowym podejściem syna do biznesu, postanawia rzucić go na głęboką wodę i zatrudnia w swojej fabryce. Nie wie, że to początek prawdziwych kłopotów, a obecność Pierre’a okaże się czynnikiem generującym prawdziwy, komediowy chaos!
Emisja: niedziela, 1 października, godzina 19:25

„Jestem nieśmiały, ale się leczę”
Pierre Renaud (Pierre Richard) od dziecka był potwornie nieśmiały. Niepewność siebie nie opuściła go także w wieku dorosłym. Teraz Pierre pracuje jako kasjer w hotelu w Vichy, a problematyczna przypadłość dotyka go w każdym momencie życia – zwłaszcza w kontaktach z kobietami. Pewnego dnia w hotelu zatrzymuje się piękna Agnès (Mimi Coutelier) i bohater z miejsca traci dla niej głowę. Zakochany Pierre postanawia stawić czoła nieśmiałości i zwraca się o pomoc do Instytutu Psychologii Zaawansowanej. Wkrótce w jego życiu pojawia się terapeuta Aldo (Aldo Maccione), który z ramienia instytucji ma zająć się Pierrem. Czy osiągnie sukces?
Emisja: niedziela, 8 października, godzina 19:10

„Mangeclous, czyli zjadacz gwoździ”
Mangeclous (Pierre Richard), który zawdzięcza ten przydomek swemu łakomstwu i spożyciu w dzieciństwie tuzina gwoździ, Michael (Jean-Luc Bideau), Saltiel (Bernard Blier), Salomon (Jacques Villeret) i Mattathias (Jacques Dufilho) to piątka Żydów mieszkających w Grecji i będących potomkami starego rodu Solalów. Pewnego dnia wpadają na pomysł, iż zostaną samozwańczymi ambasadorami organizacji syjonistów. W tym celu ruszają do Europy i odwiedzają Francję – kraj przodków. Spotykają na swej drodze polskiego emigranta (w tej roli niezapomniany Charles Aznavour), którego wciągają do swych planów. Końcowym przystankiem ma być Genewa i Organizacja Narodów Zjednoczonych, lecz liczne perypetie i nieprawdopodobne, zabawne sytuacje nieco skomplikują zamiary bohaterów.
Emisja: niedziela, 15 października, godzina 18:40

„Witajcie na pokładzie!”
Martin Placardi (Pierre Richard), lekko niezrównoważony mężczyzna, jedzie samochodem przez Francję. Po drodze zabiera dziwacznie ubranego autostopowicza. Niebawem Martin słyszy w radiu, że z więzienia zbiegł niezwykle groźny przestępca i oczywiście podejrzenia padają na zagadkowego towarzysza podróży. Placardi wpada w panikę i wykorzystując okazję ucieka, pozostawiając samochód wraz z autostopowiczem. Sam też zatrzymuje przypadkowe auto, uwodząc przy okazji jego uroczą właścicielkę. Jakież jest jego zdumienie, gdy niebawem na drodze, jak zły omen, pojawia się jego porzucony samochód wraz z potencjalnie groźnym autostopowiczem-przestępcą.
Emisja: niedziela, 22 października, godzina 19:25

„Na łeb, na szyję”
Romain (Pierre Richard) był uznanym aktorem, gwiazdą paryskich scen. Jednak jego popularność przygasła, nikt nie proponuje ról, żona żąda rozwodu, a przyjaciele tajemniczo zniknęli. Życie Romaina z dnia na dzień zmienia się o 180 stopni. Jedyną osobą nietracącą w niego wiary jest jego siostra Myriam (Véronique Genest), która proponuje mu rolę w prowadzonym przez siebie teatrze. Rolę nie byle jaką, bo Cyrana de Bergerac! Czy niegdysiejszy ulubieniec Paryża odnajdzie się na przedmieściach?
Emisja: niedziela, 29 października, godzina 19:05

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *